במשטרה קיימו יום פתוח במספר ישובים ברחבי הארץ, במסגרתו התאפשרה “הצצה לרגע” לעולם התוכן של שוטרי ישראל ולעשייה הכוללת של המשטרה ותפקידה.

בגוש עציון. צילום: דוברות המשרד לביטחון פנים 

 

המבקרים פגשו שוטרים בעלי תפקידים שונים, בהם: חוקרים, בלשים, חבלנים וסיירים ולהתרשם מקרוב מהאתגרים הטמונים במקצוע, המיומנויות הנדרשות ומכלל האמצעים הטכנולוגיים המגוונים אותם הם מפעילים מידי יום ביומו.

במסגרת הפעילות הוצגו יכולות יחידות משטרת ישראל: חבלה, כלבנים, פרשים, זיהוי פלילי, אופנועים וניידות , זהירות בדרכים, צילומי תמונות מגנטים, פינות יצירה, תצוגת אמצעי מג”ב, תצוגה מתוזמנת של המסוק המשטרתי, ליווי תזמורת המשטרה ועוד.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ביקר ביישוב אלעזר בגוש עציון ובכיכר ספרא בירושלים.

ארדן בגוש עציון. צילום: דוברות המשרד לביטחון פנים 

 

השר אמר בביקורו: “תפקיד השוטרים הוא לאכוף את החוק על האזרחים וזהו תפקיד קשה וכפוי טובה ולכן הבנו שיש צורך וחשיבות גם לחבר את המשטרה לקהילה ויזמנו את היום הפתוח. אנחנו מקיימים אותו בכל שנה לקראת סוף החופש הגדול כדי לגרום לחיבור המשטרה עם הקהילה והציבור, והיום הפתוח שאנחנו מקיימים מדי שנה בסוף החופש נועד לכך שיבואו עם הילדים והילדות ויחוו מעט מפעילות המשטרה המגוונת, הפעילות עם בעלי החיים, החבלנים, השיטור העירוני וכל הפעולות המשטרה מבצעת מדי יום, יומם ולילה כדי להגן על ביטחון אזרחי המדינה, וגם אני פה עם הילדים שלי”.

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.