18:47 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > במקום חופשה – קורס חובשים במד"א

במקום חופשה – קורס חובשים במד"א

עשרות תלמידי ישיבות ההסדר החליפו את חופשת הקיץ בלימודי קורס חובשים במגן דוד אדום במטרה להציל חיים

בסוף שבוע האחרון, סיימו תלמידי ישיבות ההסדר את השלב הראשון בתכנית קורס החובשים של מגן דוד אדום. בשבועות הקרובים הם יבצעו משמרות השתלמות באמבולנסים של מד"א ברחבי הארץ ובחופשת סוכות, צפויים התלמידים לסיים את כל שלבי הקורס ולזכות בתואר הנכבד – חובשי רפואת חירום במד"א.

תלמידי ישיבות ההסדר המשתתפים בקורס. צילום: דוברות מד"א
תלמידי ישיבות ההסדר המשתתפים בקורס. צילום: דוברות מד"א

זו השנה החמישית ברציפות בה תלמידי ישיבות ההסדר בוחרים להשתתף בקורס של מגן דוד אדום שאורגן ע"י רמי מאושר ממחלקת מתנדבים של מד"א . לדברי מאושר, "הקורס הינו ראשית דרך למסלול הפראמדיקים לבני הישיבות ומהווה ראשית הדרך לבוחרים להמשיך במסלול".

רוצים להציל חיים

השנה 40 תלמידים מכלל רחבי הארץ שהיו בעברם מתנדבי נוער מד"א ומשהגיעו לגיל 18 והפכו לבוגרים, החלו את לימודיהם בישיבות ההסדר בארץ. כעת, בחופשת 'בין הזמנים',  הם הגיעו למתחם המכינה הקדם צבאית בעיר לוד והשקיעו זמן ומאמצים במטרה אחת חשובה – בסוף הקורס יוכלו להציל חיים כחלק מארגון ההצלה הלאומי של ישראל כחובשי רפואת חירום.

"מדובר בקורס מאד אינטנסיבי שתלמידי הישיבות השקיעו בו הרבה, לעיתים ישבו ולמדו עד שעות הקטנות של הלילה. מדובר בחברה איכותיים מאד שבקרוב יסיימו את הכשרתם כחובשי מד"א ויצילו חיים", סיפר אחד ממדריכי הקורס, אביאל דיין.

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין אמר: "אין מילים להערכתי הרבה כלפי כל מי שבוחר לפנות זמן ואנרגיות למען הצלת חיים. על יכולות מופלאות אלה נבנה כוחו המרכזי של מד"א ואני שמח לראות את ההיענות הנרחבת של תלמידי ישיבות ההסדר. מי ייתן ונזכה להמשיך ולפעול למען הצלת חיים בכוחות משותפים".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות