האם , הג׳ודוקא הישראלי, יעלה אוטומטית לשלב הבא בריו? במצרים מפעילים לחץ כבד על הג'ודוקא איסלם אל שאהבי שלא לעלות ולהתמודד מול המתאבק הישראלי. ביום שישי בצהריים, קצת לפני הקרב עצמו, יידעו הג'ודוקא הישראלי והמשלחת הישראלית האם היריב המצרי יגיע לקרב על המזרן.

אורי ששון. מתוך עמוד הפייסבוק שלו
אורי ששון. מתוך עמוד הפייסבוק שלו

בינתיים הקרב הגדול התחיל בתקשורת המצרית והלחץ על הספורטאי המצרי והמשלחת המצרית רק מתגבר ככל שמתקרב מועד הקרב.
אורי ששון (מעל 100 ק"ג), יתחיל רק מחר (שישי), בסביבות השעה 16:35 את הקרבות שלו במטרה להשיג מדליה שנייה עבור . ששון יהיה הנציג האחרון של שמתחרה בג'ודו בברזיל והוא אחת התקוות האחרונות שנותרו לישראל לזכות במדליה.

את הג'ודוקא המצרי איסלם אל שאהבי, יפגוש ששון בסיבוב הראשון ומדובר ביריב חזק מאוד. אל שאהבי זכה במדליית ארד באליפות העולם בטוקיו לפני שש שנים ונחשב לג׳ודוקא שמסוגל בהחלט להדיח את ששון מהמשך המשחקים. במקרה שהמצרי ייכנע ללחצים ממצרים ששון יעפיל אוטומטית לסיבוב השני.

לחץ כבד להחרים את הקרב מול ששון הישראלי

התקשורת במצרים מדווחת כי על הג'ודוקא מופעל לחץ גדול להחרים את הקרב מול הישראלי ולא להופיע. ברשתות החברתיות לוחצים על אל שאהבי להחרים את הקרב ויש כאלה שמציינים כי הוא יהיה אהוד על העם המצרי גם אם יפסיד הפסד טכני לישראלי. במשלחת המצרית בריו לא אוהבים את החגיגה התקשורתית בבית והלחצים שמופעלים על הספורטאי לא להופיע לקרב.

בשיחות שנערכו עם הוועדה המארגנת בריו הבינו במשלחת הישראלית כי המשלחת המצרית בריו לא תיקח על עצמה החלטה להחרים תחרות אולימפית משיקולים פוליטיים מחשש לעונש כבד. מי שדוחה את רעיון החרם הוא בין השאר יו"ר הוועד האולימפי המצרי הנמצא בריו. ראשי המשלחת המצרית באולימפיאדה ציינו כי הם לא מאמינים ששאהבי יחרים את הקרב.

התקשורת המצרית הפכה את הג׳ודוקא לכוכב תקשורת וכל הניסיונות לראיין אותו לא צלחו מכיוון שהמתאבק קיבל הוראה גורפת לא לענות לשאלות עיתונאים מצריים או זרים. בינתיים, השלטונות במצרים לא הביעו דעתם באופן רשמי בנושא. בתקשורת המצרית ציטטו את ההתאחדות הג'ודו שמסרה: "התאחדות הג'ודו במצרים הודיעה לשאהבי שאם הוא לא מופיע לקרב, האזרחות שלו תישלל״.

ברשתות החברתיות במצרים מופעל לחץ כבד על הנציג המצרי לבל יופיע לקרב מול הישראלי. בין השאר כתבו: "איסלם, אל תתמודד מול האויב הציוני. זה יהיה יותר מכובד עבורך אם תחרים את הקרב מאשר שתנצח אותו על המזרן".

גם במשלחת הישראלית החליטו לשמור על שתיקה וההנחייה מראשי הוועד האולימפי הישראלי בריו היא לא להתראיין מחשש לעימות פוליטי בין ישראל למצרים. אורן סמדג'ה, מאמנו של ששון, אמר כי המתאבק יגיע כרגיל לקרב הראשון.

ההערכה במשלחת הישראלית היא שאל שאהבי יגיע לקרב מול ששון אולם לא ילחץ את ידו לפני הקרב ואחרי הקרב. ששון כבר מכיר את הפוליטיקה של המצרים כאשר בעבר נפגש מול אחמד וואהיד שגם עליו הופעלו לחצים שלא להופיע לקרב מולו. לבסוף, המצרי הופיע אך לא לחץ את ידו של ששון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.