תגובות סוערות במערכת הפוליטית לירי הפצמ"רים הבוקר על יישובי עוטף עזה.

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ אבי גבאי מסר: "במיוחד היום עלינו האחריות לא לוותר לחמאס ולהגיב על כל ירי ופגיעה בריבונות ישראל בגבול עזה, ולעשות כל מה שנדרש כדי למנוע את הסבב הבא".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

יו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד מסר: "ההתקפה על ישובי עוטף עזה לא תשאר ללא מענה. כוחות הבטחון יגיבו בעוצמה הנדרשת. מצפה לשמוע מהעולם גינוי ברור מול התקפה מאסיבית על אוכלוסיה אזרחית. הלב עם תושבי הדרום".

יו״ר הכנסת, חה״כ יולי (יואל) אדלשטיין, מסר בתגובה: "שיגור פצ״מרים לעבר גן ילדים הוא קו אדום חמור ביותר. לא ניתן לארגוני הטרור לפגוע ולערער את בטחונם של ילדי ותושבי ישובי עוטף עזה. אני מחזק את התושבים שהתעוררו לבוקר הקשה הזה, ואת לוחמי כיפת ברזל על יירוטים מוצלחים".

"ירי פצצות המרגמה הבוקר לעבר שטח ישראל", כתב ח"כ חיים ילין (יש עתיד), ראש מועצת אשכול לשעבר ותושב עוטף עזה כתב בחשבון הטוויטר שלו, "הוא ירי לעבר אזרחים במטרה לפגוע. תפקידנו כתושבים, להמשיך את השגרה ותפקיד ממשלת ישראל לספק את הביטחון ולהגיב כך שהמוטיבציה שלהם להמשיך לירות תיפסק לחלוטין.

"מלחמת צוק איתן הסתיימה כשראשי החמאס ידעו שהפגזנו את הבתים של משפחתם, גם להם יש נקודות תורפה. הם לא ישבשו לנו את שגרת החיים ואת החוסן האזרחי שקיים כאן".

ח"כ מוטי יוגב. צילום: פלאש 90

 

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) קרא לחיסוך בכירי חמאס: "אפשר להמשיך ולשחק באש ואפשר להרתיע אבן יסוד בהרתעה היא חיסול מחבלים בכירים – קפד ראשו. אין הרתעה גדולה מזו, ולא צריך להמשיך ולסכן חיים. יש לחסל את ראשי החמאס ברצועת עזה ולחתור לשלטון שבשיתוף פעולה יסייע לאוכלוסיית הרצועה לחיות".אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי