4:11 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > במהלך יום כיפור: התפרעויות במזרח ירושלים

במהלך יום כיפור: התפרעויות במזרח ירושלים

מתפרע ערבי נהרג בסילוואן לאחר שהשתתף בהפרות סדר נגד כחות הביטחון במהלך החג

רשת סקיי ניוז בערבית העבירה דיווח כי במהלך עימותים עם כוחות הביטחון בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים – נהרג פלסטיני. ההרוג הוא עלי שיוחי בן ה-20, אסיר משוחרר ככל הנראה. מאז הפיגוע בו רצח תושב מזרח ירושלים 2 ישראלים, נרשמו הפרות סדר בלתי פוסקות, ועימותים רבים בין כוחות הביטחון לערביי מזרח ירושלים.

תיעוד התפרעויות ערביי מזרח ירושלים ביום ראשון בבירה

ממשטרת ירושלים נמסר כי במהלך משימת אבטחה בסילוואן, יידו רעולי פנים אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר לוחמי מג"ב. עם התקרבות רעולי הפנים שהשליכו את בקבוקי התבערה לכיוון הלוחמים והתגברות הפרות הסדר, "שכוונו באופן ישיר לעבר הכוח וסיכנו את חיי הלוחמים באופן ממשי, בוצע שימוש בירי וזוהתה פגיעה". במשטרה אמרו כי "רעולי הפנים נמלטו ומילטו עימם את הנפגע לתוך הכפר. בסריקות שבוצעו במקום לא אותרו חשודים".

מעבר לאירוע בסילוואן, גם בעיסאוויה נרשמו הפרות ויידוי בקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון. על פי המשטרה, רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה, יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר השוטרים, הפורעים הבעירו פחים וחסמו וחסמו צירים בכניסה לכפר. הכוחות פיזר את מפירי הסדר תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. כמו כן נרשמו הפרות סדר ועימותים גם בג'בל מוכבר, שם גם יודו בקבוקי תעברה לעבר כוחות משטרה ומג"ב.

התפרעויות מאז הפיגוע ביום ראשון

הפרות סדר רבות נרשמו מאז הפיגוע ביום ראשון האחרון, בו רצח מחבל תושב מזרח ירושלים 2 ישראלים. נרשמו התפרעויות של ערבים תושבי מזרח ירושלים, בעלי תעודות זהות כחולות, באזורי שועפט, סלאח א-דין ומקום מגורי משפחת המחבל בשכונת א-ראם.

הפרות סדר במזרח ירושלים. ארכיון. פלאש 90
הפרות סדר במזרח ירושלים. ארכיון. פלאש 90חדשות

 

תמונת המחבל נתלתה ככרזה על קירות ביתו של המחבל ודגלים של התנועה האיסלמית מתנוססים מעליו. ברחובות מזרח ירושלים אזרחים חילקו ממתקים ברחובות כאות הזדהות עם מעשיו של המחבל שרצח שני יהודים בבירה הבוקר ובתי עסק נסגרו כמו היה מדובר ביום חג. בהודעת אחד בתי העסק הסגורים נכתב: "העסק סגור בשל מותו של האריה של אל-אקצה מוסבאח אבו סביח".

המחבל היה פעיל מרכזי בארגון המוראביטון, שעל פי הפלסטינים שומר על אל-אקצה מפני "תוקפנות ישראלית". כלי התקשורת של חמאס מפארים אותו ואת פעילותו למען המסגד, ובאתר של הזרוע הצבאית של הארגון פורסם סרטון שלו עם כתבה שסקרה את ההיסטוריה שלו.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב