2:44 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > בית הספר ע"ש השר אורבך נחנך בלשם

בית הספר ע"ש השר אורבך נחנך בלשם

ביישוב "לשם" נחנך הבוקר (ג') ביה"ס "אורים" ע"ש השר לשעבר אורי אורבך ז"ל. שמו של ביה"ס ניתן לו ע"י אחת התלמידות ואושר בהחלטה דמוקרטית

הבוקר (ג') נחנך ביישוב לשם בית הספר ע"ש השר לאזרחים ותיקים לשעבר, אורי אורבך ז"ל. במעמד נכחו שר החינוך נפתלי בנט, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך דוידי בן ציון, אלמנתו של השר מיכל אורבך וסמנכ"ל משרד החינוך.

בן ציון, אורבך, דורום, השר בנט ודגן בטקס חניכת ביה"ס ע"ש השר אורי אורבך ז"ל
בן ציון, אורבך, שטרן, השר בנט ודגן בטקס חניכת ביה"ס ע"ש השר אורי אורבך ז"ל

דורון שטרן, תלמידת כיתה ג' בבית הספר, הציעה את שמו של בית הספר "אורים". הצעתה התקבלה ברוב קולות ע"י התלמידים.  "אני אוהבת לקרוא את הסיפורים שלו הוא גם הקים את העיתון אותיות שאני אוהבת וגם נפטר השנה. חשבתי שיהיה מתאים לקרוא לבית הספר על שמו", אמרה דורון שזכתה להסיר את הלוט מעל שלט בית הספר.

מיכל הודתה לדורון ובירכה על ההחלטה שהתקבלה באופן דמוקרטי. "אורי אהב את ההתיישבות ביהודה ושומרון ואת אנשיה", סיפרה אורבך.

"מורשתו של אורי אורבך – ערכים של ציונות חסרת פשרות ויהדות נפלאה לצד עדינות ודרך ארץ – נכנסה לליבם של כל הילדים שנחשפו לספריו לילדים ולעיתון הילדים 'אותיות' שייסד, וכעת גם לילדי בית הספר החדש, 'אורים'", אמר השר בנט בטקס.

"מורשתו של אורי היא לדורות, ואין אמונה יותר גדולה מלבנות בתי ספר בשומרון, שאנו נטועים באדמתה, ולחנך פה דורות של ילדים, שיחנכו פה גם את ילדיהם. אני מרגיש שזו זכות גדולה", הוסיף.

"מורשתו היא לדורות". השר לשעבר אורי אורבך ז"ל. צילום: פלאש 90
"מורשתו היא לדורות". השר לשעבר אורי אורבך ז"ל. צילום: פלאש 90

"השר אורי אורבך אהב את השומרון ואת ילדי השומרון ומרגש לראות שהם מחזירים לו אהבה" אמר דגן בטקס. הוא הוסיף כי הוא מאמין שאהבת הארץ וההומור שאפיינו את אורבך ישררו בבית הספר.

דגן ביקש משר החינוך לפעול לבניית בתי ספר נוספים בשומרון על מנת שילדי האזור לא יאלצו עוד ללמוד במבנים רעועים בגלל פוליטיקה קטנה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המירוץ. שילוב בין תחרותיות לרעות. צילום: רונן בוידק

"האירוע משקף במדויק את ערכיו של רפנאל"

ביום שישי הקרוב יתקיים מירוץ הניווט השנתי ה-8 לזכרו של סמ"ר רפנאל מוסקל הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. המארגנים: "האירוע משקף את אישיותו של רפנאל מתוך תקווה להנציח את ערכיו"