דף הבית > אקטואליה וחדשות > בית המשפט ביטל את הצו של טראמפ

בית המשפט ביטל את הצו של טראמפ

בית המשפט קבע כי הצו האוסר על כניסת מוסלמים לארה"ב הוא בלתי חוקתי וטראמפ לא נשאר חייב. "הדעה של הכביכול שופט הזה היא מגוחכת ותבוטל"

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה במהלך השבת כי בית המשפט בסיאטל חסם את הצו הנשיאותי האוסר על מוסלמים משבע מדינות שונות להיכנס לארה"ב. בית המשפט הסביר כי הצו אינו חוקי ובלתי חוקתי.

הנשיא טראמפ בשדה התעופה אנדרוז, אתמול. צילום: רויטרס
הנשיא טראמפ בשדה התעופה אנדרוז, אתמול. צילום: רויטרס

במהלך השבת אישרה מחדש מחלקת המדינה אשרות השהייה שבוטלו בעקבות הצו הנשיאותי בנושאי הגירה. בכך, 60 אלף ויזות של נתינים זרים אושרו מחדש.

כמו כן, בעקבות הפסיקה קבעה רשות המכס והגבולות כי כעת מותרת עד להודעה חדשה כניסתם של תושבי אותן שבע מדינות לתחומי ארצות הברית ללא הגבלות.

הנשיא טראמפ לא נשאר חייב והגיב בטוויטר: "כשמדינה לא יכולה יותר לומר מי יכול ומי לא יכול להיכנס ולצאת במיוחד מסיבות של ביטחון – זו בעיה גדולה. מעניין שכמה מדינות במזרח התיכון מסכימות עם האיסור הזה. הן יודעות שאם לאנשים מסוימים תתאפשר הכניסה, זה אומר מוות והרס מוחלט".

טראמפ גם תקף אישית את השופט שהשהה את הצו: "הדעה של הכביכול שופט הזה, שלקח את זכות אכיפת החוק מהמדינה שלנו, היא מגוחכת ותבוטל".

בתגובה לפסיקה נמסר מהבית הלבן: "משרד המשפטים מתכוון להגיש בהקדם האפשרי בקשה לעיכוב ביצוע של הצו השערורייתי הזה, ולהגן על הצו הנשיאותי של הנשיא, אשר להבנתנו הוא חוקי ומידתי. כוונתו של הצו הנשיאותי היא להגן על ביטחון המולדת, ובידיו הסמכות החוקתית להגן על העם האמריקני".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

זנדברג: "מאחלת לממשלה לנפוח את נשמתה"

סיעת מרצ הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת. ההצעה תעלה לדיון במליאה ביום רביעי. יו"ר מרצ: "במקום ללכת למושב שכולו ח"כים קיצוניים עם הצעות הזויות בואו נחזיר את המנדט לציבור"