יכול להיות שהאוהדים של בית״ר ירושלים היו מעדיפים לראות את ההופעה המביכה של קבוצתם בחצי גמר גביע המדינה נגד מכבי תל אביב ביום רביעי השבוע, כדי לראות את ההצגה הגדולה על בני סכנין בטדי שהסתיימה בניצחון גדול של  0-3.
מוכיח את עצמו. שרון מימר. צילום: ONE
מוכיח את עצמו. שרון מימר. צילום: ONE
כל השערים הובקעו במחצית השנייה, שכטר פתח את החגיגה עם שער מהנקודה הלבנה בדקה ה-52, סאבו חגג את שער הבכורה שלו העונה בדקה ה-67, שער מרהיב שהיה שווה לחכות עבורו מתחילת העונה למרות שהובקע מעמדת נבדל. עידן ורד שכעס על החלפתו בגביע, כבש את השלישי של בית״ר בדקה ה-82.
בסיום המשחק התלונן יוסי אבוקסיס, מאמן בני סכנין, על ההחלטה של השופט איתן שמואלביץ להעניק ליריבה פנדל ושער נוסף מעמדת נבדל, כאשר במקביל לא שרק לפנדל לקבוצתו.
אבל עם כל הכבוד לביקורת של אבוקסיס, בית"ר ירושלים היתה בכמה דרגות טובה יותר מהקבוצה שלו. אפשר למר בוודאות כי אם בית״ר ירושלים לא היתה בליגה של מכבי תל אביב במפגש הגביע ביניהן, בני סכנין במשחק הערב לא היתה בליגה של בית״ר ירושלים שרחוקה רק שתי נקודות ממכבי פתח תקוה המדורגת במקום השלישי ותשחק נגד האלופה במשחק שנועל את המחזור ה-29.
״היה חשוב לנצח אחרי ההדחה בגביע. עשינו ניצחון חשוב מאוד בדרך להשגת המטרה״, אמר שרון מימר. המאמן הסביר כי ההחלטה להשאיר את דן אייבנדר על הספסל נעוצה בעייפות ובעובדה שהקפטן מחוזר על ידי הקבוצות הגדולות וזה מוסיף ללחץ עליו. אייבנדר נכנס במחצית השנייה והביא את השינוי הגדול שסידר לבית״ר ירושלים ניצחון משמעותי. 
אייבנדר אמר בסיום המשחק: ״למרות כל מה שקורה מסביב בנוגע לעתידי בעונה הבאה, יש לי אחריות לקבוצה, אני חזק מנטלית ונפשית ואני יודע להשאיר הכל בצד ולתת את הכל לקבוצה. אני מחובר לקבוצה, מחובר לקהל, אני מאוד אוהב את המועדון ואני שמח שעשינו תיקון ממשחק הגביע״. הקפטן לא מעוניין לדבר על עתידו ואלי טביב מתכוון להתאמץ במטרה להשאירו במועדון למרות שגם הבעלים יודע שיהיה קשה מאוד. 
בלי קריאות גזעניות. אוהדי בית"ר. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
בלי קריאות גזעניות. אוהדי בית"ר. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
בינתיים זה המשחק השלישי שהאוהדים אינם שרים את שיר הגזענות עם עליית השחקנים לכר הדשא. אמנם האוהדים הקיצוניים שרו את השיר: ״שיישרף לכם הכפר״, אך מרבית האוהדים הרגיעו אותם בשריקות בוז. המהלך של אלי טביב למיגור הגזענות מתחיל לחלחל לאוהדים ונראה כי אחרי המשחק הטעון נגד בני סכנין, בית״ר ירושלים יכולה להיות מרוצה מהתקדמות המלחמה בגזענות ובאלימות. מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20