ראש הממשלה בנימין הגיב הערב (שלישי) על החלטת נשיא ארה”ב דונלד לבטל את הסכם הגרעין עם איראן. “ההחלטה של הנשיא טראמפ היא החלטה אמיצה והחלטה נכונה. עם ישראל מעריך מאוד את ההחלטה הזו. אם ההסכם היה נשאר על כנו היה מאפשר לאיראן מספיק חומר לפתח ארסנל מלא של פצצות”.

רה”מ נתניהו חושף את סודות הגרעין האיראני שהושגו ע”י המוסד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

באשר למתיחות בצפון אמר רה”מ: “מזה חודשים איראן מעבירה לכוחותיה בסוריה נשק קטלני כדי לפגוע בישראל. איראן מצהירה במפורש שמטרתה להשתמש בסוריה כבסיס קדמי ממנו היא תתקוף אותנו. אנחנו נחושים למנוע מצבא איראן מלהתבסס בסוריה נגדנו, ואנחנו נגיב בעוצמה על כל פגיעה בשטחנו. הצבא מוכן, הצבא חזק, ומי שינסה אותנו ירגיש היטב את נחת זרוענו”.

גם נשיא המדינה הגיב הערב להודעתו של נשיא ארה”ב בעניין הסכם הגרעין ובירך עליה.

“ההחלטה שקיבל נשיא ארה״ב מהווה צעד חשוב ומשמעותי להבטחת ביטחונה של מדינת ישראל, לביטחונו של האזור ולביטחונו של העולם החופשי כולו”, אמר. “לצד האיום הגרעיני, איננו שוכחים לרגע את מירוץ החימוש שמובילה איראן בגבולותינו ואנו עוקבים אחר ההתפתחויות באופן הדוק ואחראי, על מנת לשמור על בטחון אזרחינו. איום ההתבססות האיראנית אינו מוצב לפתחה של מדינת ישראל בלבד ועל כן לחץ בינלאומי הכרחי למאבק בסכנה זו”.

שר הביטחון, אביגדור מסר: “הנשיא טראמפ, מנהיג העולם החופשי, אמר הערב למשטר האייתולות בקול ברור ונחרץ: עד כאן. איראן היא דיקטטורה התומכת ומממנת טרור ומוות בכל העולם. איראן בעצמה היא יישות טרוריסטית השואפת לנשק גרעיני. זהו צעד מנהיגותי אמיץ שבסופו נפול ייפול המשטר האיום והאכזר הזה”.

שרת המשפטים איילת מסרה: “הנשיא טראמפ אדם אמיץ, מנהיג שאי אפשר לעבוד עליו. ההסכם היה רע לעולם החופשי, הפתרון בידיים של העם האירני”.

גם בשמאל בירכו. ח”כ איתן כבל (המחנה הציוני) מסר: “מהלך אמיץ של הנשיא טראמפ ולמרות המחלוקות העמוקות עם נתניהו אני מרשה לעצמי להסיר בפניו את הכובע כי טביעות אצבעותיו ניכרות היטב במהלך. לנו נותר להיות מוכנים ולקוות שזה המהלך הנכון”.

מנגד, ח”כ תמר זנדברג תקפה את הצהרת טראמפ: “אזרחי ישראל בטוחים פחות הערב. החלטה רעה שמסכנת את אזרחי ישראל והעולם, כי תוביל לאיראן גרעינית או למלחמה, שתי אופציות גרועות יותר מההסכם. נתניהו היה שותף למהלך המסוכן הזה, ואני קוראת לו לעדכן את אזרחי ישראל אם יש אלטרנטיבה ואם לא, לחזור בו מעמדתו ולשכנע את הנשיא טראמפ לחזור להסכם”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.