יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), התראיין הבוקר לגל"צ בנושא התאגיד ורשות השידור ומתח ביקורת על חבר סיעתו, ח"כ יהודה גליק, שתמהה על התנהלות הקואליציה בנושא. לאחר מכן גליק עלה לשידור והגיב לדברים: "אני מבקש תשובות".

התנגחויות בליכוד על רקע משבר התאגיד. ח"כ ביטן וגליק. צילום: פלאש 90
התנגחויות בליכוד על רקע משבר התאגיד. ח"כ ביטן וגליק. צילום: פלאש 90

כזכור, אמש ביקש גליק בטוויטר הסברים מראשי מפלגתו: "בכנות נותר טעם רע מאוד מכל פרשת רשות השידור – התאגיד מצפה שראשי המפלגה יספקו הסברים מה קרה/קורה אם הם מצפים שאצביע בעד חוקים בעניין". הבוקר נשאל ביטן בתחנה הצבאית האם הוא מתכוון להעניש את גליק.

"איזה עונש אתה יכול להטיל על אדם שהוא משיחי שמה שמעניין אותו זה לעלות להר הבית? לא מעניין אותו הליכוד, לא מעניין אותו להיבחר שוב בליכוד, לא מעניין אותו שום דבר", אמר ח"כ ביטן. "אתם עושים אותו גדול בלי שהוא בכלל גדול בגלל שהוא נתן ציוץ נגד הליכוד ורה"מ. מדובר באדם משיחי שאני לא רק לא רוצה להעניש אותו, אני לא רוצה לראות אותו אפילו". מיד לאחר מכן סייג ביטן את דבריו בנוגע לעולים להר הבית. "מה שמעניין אותו לעלות להר הבית כל הזמן. זה לא שהוא עולה פעם אחת או פעם בחצי שנה. הוא רוצה לעלות כל יום להר הבית, זה הדבר היחיד שמעניין אותו ושהוא נלחם עליו. הוא לא נלחם על שום דבר אחר. אז הוא כתב ציוץ אחד – בסדר".

גליק: "לא מבין את ההיגיון"

"לא נתתי ציון. לא זכור לי שהציוץ הזה עסק בהר הבית, אבל זה מה שאמר ביטן שמעניין אותי", אמר ח"כ גליק בשידור זמן קצר לאחר מכן. "אמרתי דבר מאוד פשוט. אני אדם שאוהב את הליכוד, איש ליכוד מאמין בעמדות הליכוד, רוצה שהליכוד יצליח. בשבועות האחרונים התנהל פה מסע ציבורי שכמעט הלכנו בגללו לבחירות. היו 1,000 אנשים בדרך לפיטורין, ואח"כ הזיזו והקימו את התאגיד. בסה"כ אמרתי שאני כאיש ליכוד רוצה לקבל תשובות ולהבין".

"מה קרה? בתקשורת אומרים לי שהכל זה קפריזות אישיות של רה"מ כי אשתו אמרה לו ככה הבן שלו אמר שלו ככה. אני לא מאמין. אני חושב שרה" מ הוא אדם רציני. הוא חותם עסקאות של מיליארדים עם סין, אוסטרליה וטראמפ. אני יוצא מתוך הנחה שמה שיצא פה היה הגיוני, אני לא מבין את ההיגיון. אני בסה"כ מבקש שיסבירו לי מה קרה", הוסיף גליק.

לדבריו הוא נשאל ע"י הציבור לפשר העניין ואין לו תשובות. "הציבור רוצה להבין מה קורה, רוצה לדעת שהמדינה נמצאת בידיים של הנהגה אחראית ולא הנהגה שמקבלת החלטות מהשרוול. מהצד השני השתתפתי בשבוע שעבר גם בלשכת הליכוד וגם במזכירות הליכוד והפלא ופלא! שרים וח"כים בכירים הסתכלו אחד על השני בתימהון לבב ואמרו 'מה קורה? לאן מוליכים אותנו?' אנשים רוצים תשובות. אני לא היחיד ששואל את השאלות הללו".

גליק הבהיר כי אינו היחיד במפלגתו שלא ירד לסוף דעת יו"ר הקואליציה ורה"מ. "ח"כים מהליכוד, שרים מהליכוד. שבוע שעבר אחד אחרי השנים אמרו 'לא ניתן ללכת לבחירות על דבר כזה'". עוד הוסיף חבר הכנסת כי הוא אינו מתחייב להצביע יחד עם הקואליציה בנושא. "אני הוכחתי בקדנציה האחרונה שאני משתדל מצד אחד להקפיד על משמעת קואליציונית כי פוליטיקה זה משחק קבוצתי. ומצד שני אני גם מדי פעם חופשי להצביע כדעת מצפוני. אין ספק שעד ההצבעה אני אלחם על דעתי. ביום ההצבעה אכריע האם אני עדיין חושב, או נוטה לחשוב, שמדובר במשהו לא ענייני או לא. כרגע איני יודע מה אצביע. אני מבקש תשובות".

בפוסט בפייסבוק הוסיף גליק: "הדבר האחרון שמעניין אותי לעשות הוא לריב עם מישהו במפלגה. מי שעוקב אחרי העשייה שלי בכנסת יכול להתרשם שאני מתעסק במגוון של נושאים ובכולם מקפיד על שיח מכבד מתוך הקשבה. נבחרנו כמשרתי ציבור וככאלו מצופה מאיתנו לתת תשובות והסברים. ולכן בקשת תשובות והבהרות אינה תמהונית אלא הדבר הכי ענייני והכי מתבקש שיש. איני מתבייש בפעילות שלי למען שמירה על זכויות היהודים בהר הבית ובהתיישבות ביהודה ושומרון. נראה לי שראוי לצפות לשיח מכבד גם בתוך המפלגה".
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20