עם כל הכבוד למשחק בליגה ביום ראשון בנהריה, אחרי הניצחון הגדול על ולנסיה ביום שישי, המסר שמעבירים בהפועל ירושלים לשחקנים הוא אחד: ניצחון על ולנסיה ביום רביעי יסדר לקבוצה את אליפות היורוקאפ. ההסבר פשוט, מלאגה הספרדית הבטיחה כבר ביום שישי את מקומה בגמר היורוקאפ אחרי ניצחון 63:74 על לוקומוטיב קובאן וסגקה 0:2 בסדרה. אם הפועל ירושלים עולה לגמר היא מבטיחה לעצמה את יתרון הביתיות בסדרה ועבור ירושלים הארנה בבירה הוא יתרון גדול מאוד. המשחק השלישי ישודר בערוץ 20, ביום רביעי ב-21:30.

האוהדים חוגגים בארנה. צילום: משה בוקר
האוהדים חוגגים בארנה. צילום: משה בוקר

הצגה של קינזי, ג׳רלס והלפרין

בלי לפגוע בתרומה של סטודמאייר בהגנה, בנקודות ובחסימות של פיטרסון ובחזרה של בר טימור שקלע 8 נקודות, הגיבורים הגדולים בניצחון היו קרטיס ג'רלס, טרנס קינזי ויותם הלפרין. הרבה ביקורת ספג המאמן פיאניג׳אני על התעלמותו מהישראלים, המאמן ניסה לשלב את ליאור אליהו במשחק אבל אליהו היה חלש מאוד, חסר ביטחון ולא הצליח לעשות פעולות פשוטות מאוד. טימור קיבל דקות אבל היה עייף וחסר כושר גופני אבל בדקות שהיה לו כוח לשחק הוא היה טוב. קרטיס ג׳רלס ברבע רביעי ענק, הוביל את ירושלים לניצחון. ג׳רלס אמר בסיום: ״ולנסיה קבוצת התקפה טובה והייתה יכולה לנצח אותנו פעם נוספת. הקהל שלנו היה מדהים ועזר לנו לנצח. עכשיו נכין את עצמנו טוב למשחק השלישי״. 

הלפרין: ״חשוב להמשך שהרוטציה גדלה״

הפועל ירושלים הרוויחה מלבד הניצחון את יותם הלפרין. הרכז הישראלי שנעלם בעידן האמריקאים שהשתלטו על דקות המשחק בקבוצה בעיקר ביורוקאפ, היה אחד המצטיינים ברבע האחרון והמכריע. ג׳רום דייסון לא היה במיטבו ומאמן ירושלים הימר על הלפרין שהחזיר לו בגדול. הלפרין ניהל את הרבע האחרון עם הרבה חוכמה ונקודות חשובות. הבעיה של הלפרין היתה ונשארה חוסר ביטחון ויתכן שהמשחק הזה יחזיר לו את הביטחון הדרוש להמשך.

הלפרין: ״היו לנו דקות מצויינות, חשוב שהרוטציה גדלה, היא מאוד חשובה לסדרה. אחרי שניצחנו, חשוב שהלחץ עכשיו עליהם. עבדנו קשה כדי להשיג את יתרון הביתיות, בדיוק בשביל משחקים כמו משחק 3, אבל אין לנו את זה הפעם. נעשה כל מה שאפשר כדי שזה לא יהיה המשחק האחרון באירופה".

פיאניג׳אני: ״זה יום מיוחד לאוהדים״

סימונה פיאנג׳יאני יצא המנצח הגדול בניצחון הענק על ולנסיה. ראשית ירושלים ניצחה ומגיעה למשחק שלישי מכריע בספרד. שנית, ירושלים נתנה הצגה והוכיחה, בעיקר ברבע הרביעי שיש לה קבוצה מצויינת. עובדה שלישית שמאמן ירושלים נהנה ממנו בסיום, היה שילובם של הישראלים. 

במשחק ביום שישי האיטלקי חילק היטב את הדקות וקיבל תמורה הולמת. ג׳רלס נשאר עם כושר גופני מצוין לרבע האחרון, קינזי פרח, סטודמאייר עבד בעיקר בהגנה ונשאר רענן ובלי מצוקת עבירות והלפרין וטימור הוכיחו שיש על מי לסמוך ברגעים החשובים. 

לא במקרה אמר בהתלהבות בסיום המשחק אורי אלון, מבעלי הקבוצה, שהוא לא שולח אס אם אס למאמן שלו במהלך המשחק ואומר לו את מי להחליף.

יחגגו גם ברביעי? צילום: משה בוקר
יחגגו גם ברביעי? צילום: משה בוקר

פיאניג׳אני אמר בסיום המשחק: ״ולנסיה קבוצה גדולה אבל אנחנו הצגנו הגנה מושלמת. הרוטציה עזרה לנו, כי השחקנים שעלו לפרקט היו רעננים. הכול התחיל בהגנה. עצרנו את ולנסיה על 66 נקודות. זה יום מיוחד לאוהדים שלנו, הם נתנו לנו הרבה, אני אוהב אותם״. על המשחק המכריע בוולנסיה אמר המאמן: ״אין עלינו שום לחץ, אנחנו רוצים רק ליהנות. עכשיו הלחץ עליהם, המשחק המכריע ייערך בספרד. אסור לנו לחשוב על הגביע. אם ננצח בוולנסיה ברור שנוכל לנצח כל אחת".

הבריגדה נגד ההנהלה, האוהדים נגד הבריגדה 

מי שהגיע למשחק בארנה, חשב לרגע שהגיע לאיצטדיון טדי הסמוך, למשחק של בית״ר ירושלים. האוהדים, החברים בארגון "הבריגדה", החליטו לא לעודד את הקבוצה ברבע הראשון, הניפו שלטים נגד המועדון: "איפה הייתם? הפקרתם אותנו" ו"גיא הראל קח אחריות", הם גם ניסו להשתיק את אותם אוהדים שישבו ביציע איתם ועודדו את קבוצתם. שאר האוהדים צעקו לאוהדים המוחים בוז המתיחות בין המחנות הזכירה את המאבק בין האוהדים של בית״ר ירושלים לאוהדים החברים בארגון לה פמיליה. 

בעמוד הפייסבוק של ארגון הבריגדה הם כתבו בסיום המשחק: "יופי קפטן, יופי מלחמה הפועל! לא להפסיק ירושלים! לגבי מחאת הארגון היום, חשוב לנו להבהיר: המחאה הייתה אך ורק נגד הנהלת המועדון, שהפקירה אוהדים אדומים בארץ זרה, כשילדים ונשים חוטפים מכות מאלות של שוטרים וכנראה מצולקים לכל החיים והנהלת הקבוצה אפילו לא הציעה עזרה בזמן אמת! כאב לנו לא לעודד, בטח בחצי גמר אירופי, אבל הדרך חשובה לנו – וכסף לא קונה הכול, לא אותנו ולא את האהבה שלנו להפועל. תודה למי שהצטרף לסולידריות למען האוהדים הפגועים ואין לנו דבר נגד מי שעודד ברבע הראשון. אין לנו מטרה ליצור פילוג בקהל, ואנחנו מכבדים כל אוהד ואוהדת ביציע, ללא יוצא מן הכלל. זאת האמת שלנו. גיא הראל, תתנצל וקח אחריות!".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20