אחרי שיו"ר מפלגתו אמר שבכוונתו להוציאו מהכנסת ח"כ זוהיר בהלול מגיב לדברים: "שגבאי חזור לשיעורי אזרחות".

ספליט בהלול גבאי פלאש 90
ספליט בהלול גבאי פלאש 90

בראיון לגל"צ אמר חבר הכנסת בהלול כי חבריו למפלגת העבודה אינם מצטיינים בקבלת האחר. "אני קיצוני? שגבאי יחזור לשיעור בסיסי באזרחות. חבריי לא מבינים שהם צריכים להכיל את האחר. לדברי בהלול, "ייתכן וגבאי הולך בעצת יועציו למחוזות לא רצויים – אי אפשר לכבוש ככה שלטון. אתה הופך לחיקוי דהוי ומאבד את הדרך".

כזכור, אתמול תקף גבאי את הצהרתו של בהלול לפיה ייעדר מהישיבה לציון 100 שנים להצהרת בלפור.  "נמאס לו מההתבטאויות הקיצוניות של בהלול. זו הקדנציה האחרונה של בהלול בכנסת", אמרו מקורביו.

נציין כי במפלגת העבודה נערכים פריימריז בהם נבחרים חברי המפלגה. ביכולתו של גבאי להמליץ שלא להצביע לבהלול או לדחוק את המקום השמור למגזר הערבי ברשימה באמצעותו נבחר בהלול.

בתחילת השבוע אמר בהלול כי בכוונתו להיעדר מהישיבה המיוחדת במליאת הכנסת לציון 100 שנים לפרסום הצהרת בלפור יחד עם חברי הרשימה המשותפת. "לא אשתתף בישיבה ולא לשם התרסה", הסביר בראיון לערוץ 2. "זו אינה חגיגה משותפת לי ולחבריי היהודים. איני שותף מלא לחגיגות".

"מה עם בני עמי? אתם קיבלתם באמצעות הצהרת בלפור את הזכות להגדרה עצמית. מהזכות הפלסטינית כולם מתעלמים באופן גורף", טען ח"כ הערבי.  "אני משתתף במחנה הציוני אך אינני ציוני בעצמי ואיני יכול להיות ציוני", אמר על חברותו במפלגה המוגדרת ציונית. "אני ראוי, כפלסטיני, בחלק השני של זהותי ומהותי, לקבל לפחות הכרה לנרטיב שלי. איני חושב שראוי שאשתתף כשאני לא בן חורין".אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי