19:31 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > בגלל קריאות גזעניות: היציע המזרחי ייסגר ל-3 משחקים

בגלל קריאות גזעניות: היציע המזרחי ייסגר ל-3 משחקים

בית"ר י-ם עמדה לדין על התנהגות אוהדיה במשחק נגד בני סכנין, וספגה עונש כבד שכולל גם קנס של 30 אלף שקלים והפחתת 2 נק' על תנאי

בית"ר ירושלים ממשיכה לשלם מחיר יקר בעקבות התנהגות אוהדיה. בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, העניש את הקבוצה בגין התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדיה במשחקים נגד בני סכנין בטדי ומכבי חיפה בסמי עופר, וקבע כי היציע המזרחי בטדי ייסגר לשלושה משחקים ובנוסף הוטל על הקבוצה קנס בגובה 30 אלף שקל. אם לא די בכך, קבע בית הדין כי שתי נקודות ליגה יופחתו ממאזן הקבוצה במקרה של עבירה דומה בעתיד. 
בית"ר חוגגת. צילום: ליאת אבשלומי
בית"ר חוגגת. צילום: ליאת אבשלומי
כזכור, בעונה שעברה בית״ר ירושלים ספגה גם עונש על תנאי של הפחתת נקודות ולקראת סיום העונה, ובית הדין הפעיל את עונש התנאי שהיה והפחית לבית״ר ירושלים נקודה.
במחזור הקרוב תארח בית"ר את הפועל באר-שבע באיצטדיון המושבה בגלל עונש רדיוס שהוטל עליה לפני שבועיים. העונש שהוטל ביום רביעי, משמעותו, שהיציע המזרחי יהיה סגור במשחקי הבית נגד מכבי פתח תקוה, מכבי תל אביב והפועל חיפה. הנזק הכספי הגדול יהיה נגד מכבי תל אביב שהוא משחק עם פוטנציאל לקהל רב בטדי. בבית"ר ירושלים ניסו לצאת בזול מבית הדין אחרי שהציגו בפני הדיין את העובדה שהמשטרה עצרה שלושה אוהדים של הקבוצה שהתפרעו במשחקים נגד בני סכנין ומכבי חיפה וציינה כי תוגש נגדם תביעה כספית בבית משפט אזרחי בשל הנזקים וכדי לייצר הרתעה אצל האוהדים. 
אוהדי סכנין. פלאש 90
אוהדי סכנין. פלאש 90
ביתר ירושלים הוענשה בשל קריאות גזעניות, השלכת חפצים למגרש והדלקת אבוקות בשני משחקי הליגה. בית הדין הודיע כמה פעמים בעבר כי יבוא לקראת קבוצות שיוכיחו שהן נלחמות נגד האוהדים המתפרעים, תובעות אותם אישית בבית משפט, פועלת למיגור האלימות במגרשים ומעבירות את שמות האוהדים למשטרה. הדיינים בבית הדין עושים הנחות למכבי תל אביב בעקבות הוכחות שהמועדון מביא לדיינים בבית הדין, אולם בית״ר ירושלים בעיקר מנסה לשכנע את הדיינים כי תפעל נגד האוהדים.
הדיינים לא אומרים זאת, אבל הם לא ממש מאמינים שהמועדון מנהל מאבק אמיתי נגד המתפרעים והעצורים. בבית״ר ירושלים כבר הודיעו מתכוונים לערער על העונש, אך בלי קשר לתוצאות הערעור, הגיע הזמן שאלי טביב ייצא למאבק גלוי ואמיתי נגד האוהדים המתפרעים. המאבק חסר הפשרות והוויתורים יתרום לטביב לא רק בהטלת עונשים קלים יותר בבית הדין אלא יגרמו לאוהדים רבים להגיע לטדי כיוון שהאווירה תהיה ספורטיבית ולא אלימה. 
"שיתחיל להיאבק" אלי טביב .צילום: פלאש 90
"שיתחיל להיאבק" אלי טביב .צילום: פלאש 90
בבית"ר ירושלים החליטו לא להישאר אדישים לעונש הכבד והוציאו תגובה לא שגרתית. בהודעה שהוציא המועדון נכתב: "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים בראשותו של הבעלים אלי טביב, החליט כי הגיעו מים עד נפש בכל הנוגע לענישה והטיפול בנושא הגזענות מול המועדון, וההתעלמות של הגופים הרלוונטיים והרשויות במלחמה של המועדון בגזענות. אי לכך ובהתאם לזאת, מעתה, כל קריאה גזענית מהיציע בזמן משחק של הקבוצה תוביל באופן מיידי לירידה של שחקני הקבוצה ואנשי הצוות המקצועי מכר הדשא". טביב בעצם החליט להעביר את האחריות מהקבוצה שלו. עוד הוסיפו במועדון כי "כעת חובת ההוכחה תהיה על מי שאמון במדינה על נושא זה, לרבות בתי המשפט, פרקליטות המדינה ובתי הדין של ההתאחדות לכדורגל".
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חוזר לסגל: ברדה. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

דווקא מול סטיאווה: באר שבע תנסה לחזור לעצמה

בכר ייחסר את השוער גיא חיימוב, אך יזכה לראות את מיכאל אוחנה ואת אליניב ברדה חוזרים לסגל