דף הבית > אקטואליה וחדשות > בארה"ב לא מביעים התנגדות לחוק "ירושלים רבתי"

בארה"ב לא מביעים התנגדות לחוק "ירושלים רבתי"

משרד החוץ האמריקאי התייחס להצעה שתאפשר זכות הצבעה לתושבי מעלה אדומים וגוש עציון בירושלים ולא התנגד לה: "זה רק בשלבים ראשוניים"

החוק שאמור לצרף לירושלים את מעלה אדומים וגוש עציון צפוי לעלות ביום ראשון הקרוב לוועדת שרים לחקיקה ולעבור. לפי הפרסום ב"הארץ" נראה כי בינתיים ארה"ב אינה מודאגת מכך.

תסופח לירושלים? מעלה אדומים. צילום: יניב נדב, פלאש 90
תסופח לירושלים? מעלה אדומים. צילום: יניב נדב, פלאש 90

את ההצעה שהגיש ח"כ קיש (הליכוד) והיא זוכה לתמיכת ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ ולמעשה כל מפלגות הקואליציה הביעו תמיכה בחוק.

לפי ההצעה, יסופחו לירושלים, מבחינה מוניציפלית בלבד, אפרת, גבעת זאב, מעלה אדומים, ביתר עילית, ותושביהן יוכלו להצביע לעיריית ירושלים. עם זאת, החוק הישראלי לא אמור לחול על השטח שלהן. המטרה היא להבטיח את הרוב היהודי בעיר כך שגם אם ערביי מזרח ירושלים יחליטו להצביע בבחירות יהיה רוב יהודי בבירה.

"למיטב הבנתי החקיקה נמצאת בשלביה הראשונים", מסרה הת'ר נוארט דוברת משרד החוץ האמריקאי בתדרוך לעיתונאים. "יש שם כמה עניינים פנימיים שלא הייתי רוצה להגיב עליהם. אני יודעת שנדרשים כמה צעדים נוספים לפני שייהפך לחוק". עם זאת, נוארט לא הביעה התנגדות לחוק.

הערכה היא שהאיחוד האירופי יביע התנגדות להצעת החוק שכבר מעורר זעם ברשות הפלסטינית.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון