הלילה תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב תשתית טרור בדרום רפיח בסמוך לגבול עזה – מצרים. מצה"ל נמסר כי ארגון הטרור חמא"ס הוא האחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה.

גורמים פלסטינים דווחו כי התקיפה בוצעה באזור שבו נחפרו בעבר מנהרות טרור ששימשו את חמאס לביצוע חדירות לשטח ישראל כולל אירוע חטיפתו של גלעד שליט.

מוקדם יותר הודיע צה"ל כי לאחר הערכת מצב הוחלט שמעבר כרם שלום לא יפתח מחר למעבר סחורות. בנוסף מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, עדכן את גורמי הרשות הפלסטינית בדבר.

הפרות סדר אתמול. צילום: דו"צ
הפרות סדר אתמול. צילום: דו"צ

 

בעקבות הפרות הסדר שהתרחשו אתמול על הגדר, במהלכם הושלכו רימוני יד לשטח ישראל, פנה האלוף מרדכי לתושבי עזה בעמוד הפייסבוק: "אתמול שלח ארגון הטרור, חמא״ס, צעירים להפרות סדר בגדר עם רימוני יד", כתב. "בשבועות האחרונים נהרגו 11 פלסטינים ועשרות נפצעו – חמאס מתחבא מאחוריכם ואתם משלמים את המחיר".

לדבריו, "ארגון הטרור, חמא״ס, שולח צעירים להפרות סדר בגדר הביטחונית ברצועת עזה ומציידם ברימוני יד מתוצרת חמאס, בעוד שהארגון מסתתר מאחור וטוען שאלו הפרות סדר ספונטניות ולא אלימות. זו הסיבה שבשבועות האחרונים נהרגו 11 פלסטינים ועשרות נפצעו".

בסיום דבריו כתב האלוף: "תושבי עזה, זו דרכה של חמאס, להתחבא מאחור ולשלוח צעירים להפרות סדר אלימות כשהם מצויידים ברימונים. אל תאפשרו לחמאס לנצלכם".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון