תגובות סוערות במערכת הפוליטית לביקורת שמתח ראש הממשלה בנימין על המפכ”ל רוני בשל דבריו בתכנית “עובדה”.

גבאי, נתניהו ולפיד. צילום: פלאש 90

 

“המתקפה של נתניהו על המפכ״ל טרם פרסום ההמלצות, היא מעשה נואש של נחקר שהחליט לנצל את מעמדו הרם כדי לאיים על שלטון החוק ולהטיל דופי במשטרה שמגינה על כולנו”, מסר יו”ר מפלגת יש עתיד .

גם יו”ר מפלגת העבודה הצטרף לדברים: “ראש הממשלה נוהג כאחרון העבריינים ותוקף באופן חסר תקדים את המפכ”ל והמשטרה. נתניהו משפיל אותנו, אזרחי ישראל. המתקפה על המפכ”ל אינה לגיטימית. במקום לדרוש שיסיימו את החקירה במהירות נתניהו בוחר לתקוף את המפכ”ל ובכך ממנסה לפרק את האמון של האזרחים במערכות החוק. אני מצפה מראש הממשלה קודם כל להתנצל בפני הציבור. ראש ממשלה לא אמור לחיות על חשבון אחרים ולקבל מתנות במאות אלפי שקלים”.

כצפוי, לביקורת על ראש הממשלה הצטרף ראש הממשלה לשעבר אהוד .  “פניקה בבלפור. שוחד? מרמה והפרת אמונים? לפתע אין לחשוד ביטחון מוחלט, שהיועמ”ש יוכל או ירצה לחלצו”, מסר. “התוצאה – מתקפה היסטרית על המפכ”ל. המצוקה וההיסטריה מובילות את ביבי. כך לא ניתן לנהל מדינה. עוד כמה ימים יגיע הזמן להתפטרות או ל’הכרזת נבצרות’. זו גם עת מבחן למנהיגי הליכוד והקואליציה”.

כזכור, בעקבות הראיון שנתן אלשיך לתכנית “עובדה”, בה טען כי חוקרים פרטיים גויסו על מנת לאסוף ראיות נגד חוקרי נתניהו, כתב אתמול ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו כי, “מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו רה״מ נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו. מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית”.

מנגד, יו”ר הקואליציה ח”כ דודי אמסלם תקף את המפכ”ל. בראיון לגל”צ אמר אמסלם: “אני רואה מפכ”ל משטרה מדושן עונג. אם כמפכ”ל הייתי אמור לבשר את זה לעם הייתי שם שק ואפר”, אמר.”כל אזרח במדינת ישראל ראה אדם מדושן עונג, מלא בעצמו”. עוד הוסיף אמסלם: “אף מדינה לא חוקרת ראש ממשלה אם הוא קיבל סיגר מחבר. תן לי 3 חוקרים ואני מכניס חצי ממשטרת ישראל לבית סוהר. לא זוכר מפכ”ל משטרה או רמטכ”ל שנתנו ראיון מסוג זה, הדהים אותי. חשבתי שהוא רץ לפריימריז”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.