1:01 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אריאל וסמוטריץ': אם עמונה תפונה – נצביע נגד התקציב

אריאל וסמוטריץ': אם עמונה תפונה – נצביע נגד התקציב

השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' הבהירו בוועידת האיחוד הלאומי כי אם תיפול עמונה, ייפול גם התקציב: "ימין אמיתי זה לא לשבת בממשלה שמפנה את עמונה"

בוועידת מפלגת האיחוד הלאומי בירושלים שהתקיימה הערב (א') הבהיר שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) כי יצביע נגד התקציב באם לא יימצא פתרון ליישוב עמונה וימנע את פינויו: "מרכז האיחוד הלאומי הסמיך אותנו היום – לגבי עמונה – עד למשבר כולל ועד כדי הצבעה נגד תקציב המדינה". ח"כ בצלאל סמוטריץ', חבר מפלגתו של אריאל נאם גם הוא: "ימין אמיתי זה לא לשבת בממשלה שמפנה את עמונה".

שוברים ימינה, האיחוד הלאומי

באירוע, שנערך במלון גני ירושלים, נאמו בזה אחר זה חברי הכנסת של מפלגת האיחוד הלאומי, אחת משתי המפלגות המרכיבות את סיעת הבית היהודי. בדבריו של השר אריאל, קרא לממשלת ישראל להחיל "ריבונות אחת בלבד בין הירדן לים, והיא של מדינת ישראל".

אנחנו לא מאיימים – דואגים לאינטרסים

בכל הנוגע לשיתוף בין האיחוד הלאומי לבית היהודי אמר אריאל: "כשמסתכלים על הבית היהודי, שיש לו שמונה מנדטים, צריך לזכור שאנו הסמן הימני. הליכוד אולי היה שמח שנתפצל, ואני חוזר ואומר לכל חורשי רעתנו, בעזרת השם נתאחד ונגביר כוחות כדי להיות הסמן הימני בפריפריה". בדבר איומיו להצביע נגד התקציב אמר השר אריאל: "אנחנו לא מאיימים, אלא דואגים לאינטרסים של עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל".

אורי אריאל תקף בנאומו גם את תכנית "המקל והגזר" של שר הביטחון ליברמן להיטיב את חיי הערבים ביו"ש אם לא יעסקו בטרור. "שמעתי על תכנית מוזרה של מקלות וגזרים. מקלות על המתיישבים וגזרים לאנשים אחרים. זו תוכנית שלא עבדה מעולם. מי שמרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים". גם על נושא נוהל פתיחה באש התייחס שר החקלאות בנאומו "צריכה להיות הוראה ברורה בהוראת פתיחה באש – הקם להורגך השכם להורגו. הוראה ברורה למפקדים ולחיילים כדי למנוע אסונות".

תיפול עמונה - תיפול גם הממשלה. אורי אריאל. באדיבות האיחוד הלאומי
תיפול עמונה – תיפול גם הממשלה. אורי אריאל. באדיבות האיחוד הלאומי

בסיום נאומו הבטיח השר אריאל: "נמשיך להילחם על הכותל המערבי, שמירת שבת והר הבית שהוא מרכז חיינו. אני מבקש מראש הממשלה לאפשר לחברי הכנסת לחזור להר הבית. נמשיך להיות הסמן הימני והלאומי".

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנאומו לאחר אורי אריאל בוועידת האיחוד הלאומי אמר בהחלטיות כי: "הגיע הזמן לריבונות בארץ ישראל". יו"ר הבית היהודי לא התייחס לסוגיית עמונה, אך קרא להחלת הריבונות הישראלית על שטחי C בגדה המערבית. "זה כבר באחריות של כולנו, עכשיו אחרי 50 שנה, הגיע זמן ריבונות", אמר. "מדברים ללא הרף על לחצים בינלאומיים. בחודשים הקרובים יש שמדברים שתיכפה החלטה במועצת הביטחון, ואם זה יקרה, אנחנו צריכים תגובה ציונית הולמת".

נאמנים לתפקידנו כסמן ימני

ח"כ בצלאל סמוטריץ' נאם גם הוא בוועידה ומתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מאז נאום בר אילן ראש הממשלה מציג מצג שיקרי שרוב העם תומך בחלוקת הארץ. המצב הזה משפיע גם על מדינת ישראל וגם על העולם. וזה מנוגד למה שקורה במציאות – העם הולך ימינה ויש יותר מתיישבים ביו"ש".

עלינו להיות הסמן הימני בממשלה. ח"כ סמוטריץ'. באזיבוד מפלגת האיחוד הלאומי
עלינו להיות הסמן הימני בממשלה. ח"כ סמוטריץ'. באזיבוד מפלגת האיחוד הלאומי

לדבריו הציבור הישראלי הולך ימינה למרות המנהיגות המגמגמת, כלשונו. "אני משוכנע שמנהיגות אמת של ימין תשנה הכל. מנהיגות שאומרת אמת ולא רק מה שנוח. מנהיגות של אמונה. אם נחזור לעצמנו ונגיד לעולם כולו את האמת, גם אם יהיה קשה העולם יכיר בזכותנו על כל מרחבי הארץ".

סמוטריץ' הדגיש, "אסור להסכים למדינת טרור ערבית במדינת ישראל ולא לחלוקת הארץ אבל כן להתיישבות יהודית מכוח הזכות וכוח היא לא מילה גסה. אפשר לשבור את הקפאת הבניה ולהמשיך לבנות ביהודה ושומרון. להבהיר לעצמינו, לערבים ולעולם כולו שאנחנו כאן לתמיד. כדי להפסיק את הטרור יש להפסיק את התקווה של הפלסטינים למדינה. אנחנו צריכים להישאר נאמנים לדרך ולחזון, להסביר אותם בדרכי נעם, ובע"ה יבוא היום שעם ישראל יזדהה עם זה וירצה לראות את עולם הערכים הזה גם בלשכת ראש הממשלה"

עוד הוסיף: "חשוב מאוד שנדע שאנחנו משפיעים הרבה מאוד גם עד שזה קורה. אם נהיה נאמנים לתפקידנו כסמן ימני ונסמן את הדרך למנהיגי הימין – המחנה הלאומי כולו יהיה יותר נאמן לעצמו ולדרכו. אל מול המנהיגות הפרגמטית ונעדרת החזון הקיימת היום לימין, עם ישראל בשל למנהיגות אחרת, ערכית ובעלת חזון ישים ואמיתי, שאינו משתנה עם משבי הרוח".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים