17:35 19/06/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארה"ב מסירה את הכפפות במאבק מול חיזבאללה

ארה"ב מסירה את הכפפות במאבק מול חיזבאללה

הממשל האמריקני מציע 12 מיליון דולר למי שיביא מידע על שני בכירים בארגון הטרור הלבנוני: "הם רוצים לבצע פיגועים בשטח שלנו"

הממשל האמריקאי מציע פרס כספי של מיליוני דולרים למי שיביא מידע שיוביל למעצרם של שני בכירי חיזבאללה המתכננים פיגועים בארה"ב. כך מסר אתמול גורם ללוחמה בטרור במחלקת המדינה.

טראמפ ונסראללה. צילום: פלאש 90
טראמפ ונסראללה. צילום: פלאש 90

בוושינגטון מבקשים לעצור את פואד שוכר, יועץ בכיר לעניינים צבאיים של מזכ"ל הארגון נסראללה, ואת טלאל חמיה מי שאחראי על פעילות הארגון מחוץ ללבנון. על ראשו של חמיה הציבה ארה"ב פרס בסך שבעה מיליון דולרים ועל ראשו של שוכר חמישה מיליון. שוכר, אגב, אחראי לרציחתם של למעלה מ-200 חיילים אמריקאים בשנות ה-80 בפיגועים בלבנון.

כזכור, לפני מספר חודשים הוגש בארה"ב כתב אישום נגד שני פעילי חיזבאללה שהתגוררו בניו יורק. השניים נאשמים בכך שתכננו לבצע פיגוע נגד שגרירויות ארה"ב וישראל בפנמה.

אתמול אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי לא תהיה יותר מערכה מול חיזבאללה בלבד. לדבריו, "היא מיד תהפוך למערכה בשתי חזיתות. אין יותר מערכה בגזרה אחת, וזו הנחת היסוד שלנו. לזה אנחנו מכינים את הצבא". ליברמן הבהיר כי "אם פעם דיברנו על גזרת לבנון – אז אין יותר גזרה כזו. יש גזרת צפון. בכל התפתחות שתהיה, זו תהיה גזרה אחת – סוריה ולבנון ביחד, חיזבאללה, משטר אסד וכל סייעני משטר אסד".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

2016: מרוז הורתה לחשוף נהלי פתיחה באש לדרישת עדאלה

לא רק הגנה על אזרחות מחבל: השופטת ורדה מרוז נענתה ב-2016 לעתירת עדאלה לחשוף את הוראות הפתיחה באש לעבר מחבלים של המשטרה. העליון הפך את החלטתה