2:46 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארדן: "להחרים את יהודה ושומרון – זה להחרים הכל"

ארדן: "להחרים את יהודה ושומרון – זה להחרים הכל"

השר לעניינים אסטרטגיים מקדם תיקון ל"חוק החרם" שיטיל סנקציות כלכליות על מחרימי ישראל בכלל ויהודה ושומרון בפרט

"חברות ישראליות לא יכולות לתת שירות לכולם חוץ מלתושבי יהודה ושומרון ואוי לנו אם זה מה שיעשו. כך גם גופי המדינה"', כך כתב השר לביטחון פנים ולעניינים אסטרטגיים גלעד ארדן אמש (ג') בטוויטר.

נלחם במחרימים מבית. ארדן. פלאש 90
נלחם במחרימים מבית. ארדן. פלאש 90

לפי פרסום בחדשות 2, השר ארדן מקדם תיקון לחוק "למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם" שנחקק בשנת 2011. לחוק שנחשב עד כה כ"חסר שיניים" יתווספו שתי תקנות חדשות המטילות סנקציות כלכליות על מי שמעודד חרם על ישראל בכלל, ועל יהודה ושומרון בפרט.

לדברי השר, "להחרים את יהודה ושומרון – זה להחרים הכל. שלא ניתמם".  השר הוסיף כי "התקנות החדשות יחילו סנקציות כלכליות על פעילי חרם ישראלים שפועלים בעקביות לקדם חרם, כמו שמדינות רבות חוקקו לאחרונה אצלן כנגד מחרימי ישראל".

חרמות על מוצרים מיו"ש בסופרים בחו"ל
חרמות על מוצרים מיו"ש בסופרים בחו"ל

החוק יחול הן על חברות והן על אנשים פרטיים ויימנע מהם השתתפות במכרזים ממשלתיים והטבות כלכליות מטעם המדינה. לפי התיקון, גם חברות בת יושפעו מהחלטות שיתקבלו בחברות האם. בנוסף, חברות עלולות להיפגע בשל קריאות עקביות, שיטתיות ומאורגנות לחרם של אחד מעובדיהן.

שר האוצר משה כחלון נענה ליוזמתו של ארדן לגבש ועדה בין משרדית בה חברים נציגי המשרד האוצר, המשרד לעניינים אסטרטגיים ומשרד ראש הממשלה.  הועדה תגבש רשימה של גופים הפועלים וקוראים באופן שיטתי להטלת חרם על מדינת ישראל.

לפי טיוטת התקנות, על הוועדה להודיע לחברה או אדם שנכנסו לרשימה בכדי שיוכלו לערער על ההחלטה. אם הערעור נדחה או כלל לא הוגש, הגוף או האדם המחרים יכנס לרשימה תוך 45 ימים.

יחד עם זאת, למשרד ממשלתי שמורה הזכות לפנות לוועדה ולבקש לאפשר למי שמופיע בה להתמודד על מכרז ממשלתי בשם האינטרס הציבורי.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"