2:45 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארגון שמאל קיצוני יופיע בדיון נגד ישראל באו"ם

ארגון שמאל קיצוני יופיע בדיון נגד ישראל באו"ם

בדיון נגד ההתנחלויות שיעלה מחר במועצת הביטחון של האו"ם יגיע ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" לייצג את עמדת ישראל

במועצת הביטחון של האו"ם יתקיים מחר (ו') דיון מיחד בנושא "ההתנחלויות", אותו יזמה המשלחת הפלסטינית לאו"ם. בכדי "לאזן" את הדיון ולשמוע גם את הצד הישראלי, הוזמנו לדיון גם הארגונים הישראלים "בצלם" ו-"שלום עכשיו" כדי לתת את הטון הישראלי בדיון העויין הצפוי להתקיים מחר במועצת הביטחון.

ארגוני שמאל ייצגו את ישראל באו"ם.
ארגוני שמאל ייצגו את ישראל באו"ם.

הארגון שלום עכשיו הודיע כי לא ייקח חלק בדיון כי למדינות שיזמו את הדיון אין יחסים עם ישראל. לארגון "בצלם" זה לא מפריע והם ישתתפו בדיון, שיכונס תחת ההגדרה של דיון לא רשמי, ויהווה את יריית הפתיחה לדיונים אנטי ישראלים ולקבלת החלטות נגד ישראל במועצת הביטחון של האו"ם אותם מקדמים גורמים פלסטינים.

מנכ"ל "בצלם", חגי אלעד, יסקור בפני מועצת הביטחון של האו"ם את תמונת המצב העכשווית בשטחים, בפני פורום שכולל את כל 15 המדינות החברות במועצת הביטחון.

"טרור דיפלומטי נגד ישראל"

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון תקף את עצם הדיונים "הפלסטינים ממשיכים לחפש כל דרך לעקוף משא ומתן ישיר, ומחוללים טרור דיפלומטי נגד ישראל", והביע מחאה על השתתפותם הצפויה של ארגונים ישראלים בדיון: "דווקא בימים של חשבון נפש ותפילות לאחדות עם ישראל, זה עצוב ומאכזב שארגונים ישראלים נותנים כיסוי מוסרי לרדיפה נגד ישראל באו"ם".

הדיון צפוי לעסוק במה שמכנים מארגני הארגון "הפקעת אדמות של פלסטינים", הכשרת יישובים קיימים ביו"ש ובבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים. בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הביטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב