דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אני לא יכול לגנות שחיטה של בת 13"

"אני לא יכול לגנות שחיטה של בת 13"

גולש ישראלי הצדיק בפייסבוק את רצח הלל אריאל ז"ל והרשת געשה, אך כדאי שנתרכז במי שיכל למנוע את הרצח ולא מנע

יממה לאחר הפיגוע המחריד בקרית ארבע בו רצח מחבל את הלל יפה אריאל ז"ל, פורסם בפייסבוק פוסט של קבלן שיפוצים בשם דרורי בועז ובו טען כי אינו יכול לגנות "שחיטה של ילדה בת 13 במיטתה". "לו פעלה נגדי ונגד עמי מדינה כמו שמדינת ישראל פועלת מול העם הפלשתיני, ודאי שהייתי אוחז באמצעים אלימים פי מאה" טען דרורי בפוסט המסית לטרור. ברשת החברתית קראו להחרימו.

הפוסט של דרורי בועז. צילום מתוך פייסבוק
הפוסט של דרורי בועז. צילום מתוך פייסבוק

חבר שלח לי צילום של הפוסט המבחיל הזה וכתב לי: "אבישי, תראה עם מה אנחנו צריכים להתמודד". עניתי לו: "אתה טועה טעות חמורה. הפוסט הזה הוא ממש לא מה שאנחנו צריכים להתמודד איתו. הדעה של האיש הזה מייצגת אולי 0.02% מהאוכלוסייה, כולל שמאל ושמאל קיצוני. הוא לא משפיע על אף אחד ולא מעניין אף אחד. הוא אדם רע, שהדרך לטפל בו היא פשוט להתעלם ממנו".

אנחנו לא צריכים להתמודד איתו בכלל. הסערה סביב אמירה של אדם אנונימי וחסר כל משמעות ציבורית, גם אם היא מבחילה ומלאה בשנאה עצמית נוראית – לא מועילה בכלום, אלא רק מזיקה. היא מזיקה בכך שהיא מסיטה את הביקורת שלנו מהאנשים שבכוחם, ביכולתם ובסמכותם לשנות את המצב ולהפסיק את שפיכות הדמים ואת הטרור הערבי שמשתולל פה כבר חודשים רבים.

הלל יפה אריאל ז"ל

אנחנו לא צריכים להתמודד עם האיש הבזוי הזה. אנחנו צריכים להתמודד עם ממשלת ישראל שמאפשרת את המשך שפיכות הדמים, שמאפשרת ליועצים המשפטיים לקבוע לה מה חוקי ומה לא, שמאפשרת לשופטי בג"ץ להכריע מה מידתי ומה לא.

אנחנו צריכים להתמודד עם ממשלה שלפני הבחירות מבטיחה הרים וגבעות, וחודש לאחר הבחירות יורים עלינו זורקים עלינו מההרים ומהגבעות הללו סלעים ובקבוקי תבערה. אנחנו צריכים להתמודד עם ראש ממשלה שמכריז שהוא הנחה את היועמ"ש למצוא פתרון, ובכך מגלגל את האחריות לפתחם של אחרים. אנחנו צריכים להתמודד עם ראש ממשלה שמזגזג כל יומיים, ולעולם אינך יכול לאן פניה של הממשלה בראשו מועדות.

אנחנו צריכים להתמודד עם שר ביטחון שבבת אחת הפך מרוטווילר אופוזיציוני לכלב מחמד שאפילו אינו נובח וכל שכן שאינו נושך. אנחנו צריכים להתמודד עם איש שהבטיח עונש מוות למחבלים, ושיקר. אנחנו צריכים להתמודד עם איש שהבטיח לחסל את הנייה תוך 48 שעות, ובילף. אנחנו צריכים להתמודד עם איש שהבטיח יד קשה מול הטרור הערבי, וכעת מנסה למכור לנו "כתר נושם" בחברון.

ח"כ חנין זועבי. צילום: פלאש 90
מאשימים אותה במצב הבטחוני. ח"כ חנין זועבי. צילום: פלאש 90

אנחנו צריכים להתמודד עם חברי הקבינט שעסוקים כבר למעלה מחצי שנה במחזור החלטות קבינט כמו אי השבת גופות מחבלים ובאישור מכרזים לבנייה, שאושרו כבר מזמן. אנחנו צריכים להתמודד עם חברי ממשלה שמאשימים את הדרג הצבאי, את הדרג המשפטי, את התקשורת, את אבו-מאזן, את זועבי ואת יריב אופנהיימר, במקום לשנס מותניים ולקיים את הבטחותיהם או לחלופין להחזיר את המפתחות.

חברי ממשלת ישראל ישמחו לראות שאנחנו מאשימים את כולם במצב הביטחוני, החל מהתקשורת דרך "שלום עכשיו" בואכה חנין זועבי. רק כך הממשלה תוכל להמשיך בחידלון ובמחזור אותן החלטות קבינט לאחר כל פיגוע, ובאישור מכרזים לבנייה שאושרו עוד לפני הפיגוע.

מתי חברי הממשלה ישנו כיוון? רק כאשר הם ירגישו שכורסאות עור הצבי שלהם מתחילים להתנדנד. לשפיכות הדמים יש כתובת אחת, והיא ממשלת ישראל. תעזבו את הטרול האנונימי שמצדיק רצח נערה בת 13, ותתרכזו במי שהיה יכול למנוע את הרצח ולא מנע. רק כך נמנע אנחנו את הפיגוע הבא.

20 News

20 News

אולי יעניין אותך גם

בצל ההסלמה: הקבינט מתכנס לדיון ביטחוני

שרי הקבינט מכונסים כעת לדיון בהסלמה בדרום. ראשי מערכת הביטחון צפויים לסקור את המצב בגבול עזה ולהמליץ על הפעילות הצבאית הנדרשת. מוקדם יותר, נטשה המשלחת המצרית את השיחות עם חמאס