23:36 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אם תרצו" נגד ארגון השמאל שמייצג מחבלים

"אם תרצו" נגד ארגון השמאל שמייצג מחבלים

פעילי תנועת "אם תרצו" הפגינו היום מול בג"ץ שם ייצג "המוקד להגנת הפרט" את רוצחי בני הזוג הנקין הי"ד. מתן פלג: "איוולת הזועקת לשמים שאין לה אח ורע"

היום (ד') דן בג"ץ בעניין הריסת בתי המחבלים שרצחו את בני הזוג איתם ונעמה הנקין הי"ד לפני כשנה. פסק הדין בעתירה צפוי להינתן בקרוב. את המחבלים ייצג ארגון השמאל  הקיצוני "המוקד להגנת הפרט" ומנגד הפגינו פעילי "אם תרצו" עם תמונותיהם של בני הזוג הנקין.

פעילי אם תרצו מפגינים מחוץ לאולם המשפט. צילום: אורן בוטבול.
פעילי אם תרצו מפגינים מחוץ לאולם המשפט. צילום: אורן בוטבול.

כפי שדיווחנו באתר ערוץ 20 בחודש יוני האחרון, מטרתו של הארגון היא "לסייע לפלשתינים שנתונים תחת הכיבוש הישראלי אשר מביא להפרות חמורות ומתמשכות של זכויותיהם". "המוקד להגנת הפרט" הממומן בין היתר על ידי ממשלות זרות ו"הקרן לישראל חדשה", מתמחה במימון וייצוג מחבלים בעתירות נגד הריסת בתיהם. בין מיוצגיו נמנים רוצחי דני גונן הי"ד ורוצחי מלאכי רוזנפלד הי"ד.

בדיון היום ייצג הארגון את משפחות המחבלים אמג'ד עאדל מוחמד עליווה ובאסם אמין מוחמד סאיח שרצחו את בני הזוג איתם ונעמה באוקטובר בשנה שעברה סמוך לכפר בית פוריק, לאחר שחזרו מביקור אצל חברים באיתמר. בשל מעצור בנשק, לא הצליחו המחבלים להשלים את מזימתם ולירות גם בארבעת ילדי המשפחה ששהו באותה עת ברכב עם הוריהם.

"איוולת הזועקת לשמים שאין לה אח ורע בכל מקום אחר בעולם"

עו"ד מוזס מפרקליטות המדינה אמר בדיון כי מתכנן פעולת הרצח של בני הזוג הנקין הי"ד הודה במיוחס לו. לדבריו: "מדובר בעצימת עיניים. המשפחה היא הסביבה התומכת של מבצע הפעולה כך שהעונש צריך לחול על כולם."

נציג "המוקד להגנת הפרט" עו"ד אנדרה רוזנטל טען מנגד כי:"יש להפעיל את עקרון המידתיות שמחייב לא להפעיל את הסנקציה הנוראית הזו כאשר מדובר במעורבות לא ישירה אלא שולית יותר. לא רק חרב של עונש מונחת פה על ראשו אלא גם חרב של הריסת בית. מדובר במצב לא חד משמעי".

עוד דרש רוזנטל "אם לא עולה בבירור מעורבותו של הנאשם אין להפעיל את הסנקציה. צו ההריסה הוא צו אימה. אבקש רק לאטום חדר אחד מהבית."

תנועת "אם תרצו" קיימה משמרת מחאה מחוץ לבית המשפט ופעיליה הניפו את תמונותיהם של הזוג הנקין הי"ד, בדרישה להפסקת האבסורד המאפשר לממשלות זרות לפעול לשינוי מדיניותה של ישראל מבפנים באמצעות מימון ארגונים שתולים הפועלים בבג"ץ למען מחבלים ומשפחותיהם.

טבלת התורמים הזרים לארגון "המוקד להגנת הפרט". מתוך אתר NGO monitor
טבלת התורמים הזרים לארגון "המוקד להגנת הפרט". מתוך אתר NGO monitor

מכון המחקר NGO MONITOR חשף כי בין התורמים הזרים לארגון "המוקד להגנת הפרט" בעבר ובהווה נמצאים ארגונים של האיחוד האירופי והאו"ם. תרומות ע"י ישויות מדיניות זרות למוקד להגנת הפרט הגיעו משוודיה, פינלנד, ספרד,דנמרק, אירלנד, גרמניה, שוויץ, צרפת,טיוואן, הולנד, בלגיה ונורווגיה.

עוד דיווח המכון כי מחזור הפעילות של "המוקד להגנת הפרט" לשנת 2014 היה 9,865,302 ש”ח, כאשר לפי הדיווחים הרבעוניים של הארגון לרשם העמותות (כנדרש בחוק העמותות) בין השנים 2012-2016 הארגון קיבל 11,180,994 ₪ מישויות מדיניות זרות. בשנים 2012-2014, הפער בין התרומות ממדינות זרות לבין תרומות פרטיות עמד על 85.3%.

לאחר הדיון אמר מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר לאחר הדיון כי "המימון הממשלתי הזר המוזרם מאירופה ל'מוקד להגנת הפרט' אינו אלא מימון המעודד טרור. נוצר מצב בישראל בו יותר משתלם להרוג יהודי מאשר לגנוב לו את האוטו. רוצח יהודים יודע שבבג"ץ הוא ומשפחתו יזכו להגנה משפטית שוטפת של המוקד להגנת הפרט, ובבית הכלא הוא יזכה לשבת באגף האסירים הביטחוניים שתנאיו טובים ומפנקים לאין שיעור מכל תנאי המגיע לכל עבריין מורשע אחר, בלי קשר לפשע שביצע".

פעילי "אם תרצו" עם תמונותיהם של בני הזוג הנקין הי"ד . צילום: אורן בוטבול.
פעילי "אם תרצו" עם תמונותיהם של בני הזוג הנקין הי"ד . צילום: אורן בוטבול.

"ארגונים רדיקליים הפועלים כשתולים לכל דבר ועניין במימונן של ממשלות זרות, מבקשים לפגוע בריבונותה של מדינת ישראל ומעודדים פגיעה בחפים מפשע", הוסיף פלג, "זו איוולת הזועקת לשמים שאין לה אח ורע בכל מקום אחר בעולם".

לדבריו, "לא יתכן שהאיחוד האירופי, המתנגד במוצהר להריסת בתי מחבלים, יפעל בבג"ץ באמצעות ארגונים מקומיים, הפועלים כשתולים לכל דבר ועניין, במקום לפעול באופן הדיפלומטי המקובל בין מדינות עצמאיות. תנועת "אם תרצו" תדאג לשים סוף לחגיגה."

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"