בפוסט מרגש ביקשה הבוקר (ה’) אימו של רב”ט ויאצ׳יסלב (סלבה) גרגאי ז”ל מהציבור ללוותו היום (ה’) בדרכו האחרונה. נענו לקריאתה.

עם ישראל בשעתו היפה. מתוך ‘לפני כולם’ הערב (ה’)

גרגאי בן 20 מראשון לציון,  נהרג ביום שני האחרון בתאונת עבודה בבסיס אל פוראן שברמת הגולן.

לארץ עלה יחד עם אימו טניה, בעוד אביו החולה שוהה באוקראינה ולא יכול להגיע לארץ. בפוסט שפורסם הבוקר בעמוד הפייסבוק “סימן שאתה רוסי” פנתה טניה בעברית וברוסית לציבור הרחב וביקשה כי יחלקו לבנה כבוד אחרון.

יהורם בוקטוס מירושלים נענה לפנייתה של טניה וסיפר ל-Ynet: “שמעתי שהמשפחה קוראת לאנשים לבוא, ולא הייתה שום התלבטות. במקרה הזה במיוחד, מן הראוי שיגיעו כמה שיותר אנשים. זה שרוב בני המשפחה שלו לא נמצאת בארץ”.

אור מגבעתיים סיפרה שהגיעה כי “הוא הילד של כולנו. קשה מאוד לשמוע ולהכיל את זה. מעולם לא הייתי בסיטואציה כזו, אבל כשאני רואה את כל האנשים כאן זה מרגיש טוב, זה מרגיש שאכפת”.

סלבה גרגאי ז"ל
ז”ל. צילום: באדיבות המשפחה

 

בפוסט שפרסמה האם נכתב :”היום בשעה 14:30 יובא למנוחות רב״ט ויאצ׳יסלב (סלבה) גרגאי, עולה חדש מאוקראינה שנהרג לפני יומיים בתאונת נגמ״ש ברמת הגולן. לחייל אין משפחה בישראל מלבד אימו טניה, אביו הביולוגי מרותק למיטתו באוקראינה בגלל מחלה קשה ולא יוכל להשתתף בהלוויה. אימו של החייל קוראת לעם ישראל להגיע ולחלוק לבנה כבוד אחרון. כל ישראל ערבים זה לזה – בואו לתמוך באמו של החייל וללוות את סלבה בדרכו אחרונה”.

בעקבות הפרסומים הודיעו שרת הקליטה סופה לנדבר (ישראל ביתנו) וח”כ חיים ילין (יש עתיד) כי ישתתפו בהלווית החייל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף אף הוא וקרא בפייסבוק לציבור להגיע להלוויתו של גרגאי: “ויאצ׳יסלב (סלבה) חייל צה”ל נהרג לפני ימים אחדים ואמו טניה באה בקריאה נרגשת לאזרחי ישראל לבוא ללוויה שלו, אנחנו שולחים נציג מהממשלה ואני קורא לכם אזרחי ישראל להישמע לקריאת אמו, קריאה של ולבוא לחלוק לו כבוד אחרון, לבוא להיות איתה ברגע הכואב הזה. כולנו איתך טניה”

רה”מ קורא להגיע להלוויית החייל

גרגאי ששירת כטכנאי בחיל הטכנולוגיה והאחזקה, נהרג בעת שביצע עבודות תחזוקה בנגמ”ש מסוג נמר. הוא נפצע באורח אנוש ונאבק על חייו עד שלבסוף נאלץ הצוות הרפואי בבית החולים רמב”ם בחיפה לקבוע את מותו.

מדובר צה”ל נמסר כי “מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי מינה ועדת חקירה בראשות מפקד חטיבת ‘כרמלי’, אלוף-משנה פיני יוסף, לתחקור נסיבות התאונה”. גם חקירת מצ”ח בנושא נפתחה.

חבריו של גרגאי ספדו לו בפייסבוק. “איבדנו אח, חבר אמיתי שברגע אחד נלקחו ממנו החיים. כל הזמן כותבים על המתים שהם גיבורים נפלו בקרב, על אלו שמחזיקים ביד כלים ומתחזקים את הכלים של הגיבורים מה יכתבו? גרגאי היה גבר אמיתי, אח שלי, ואני אזכור אותו לנצח”,כתב ערן חברו ליחידה.

לדברי אחד העדים הפגיעה אותה ספג החייל הייתה פתאומית. “פתאום, משום מקום, הוא חטף מכה עצומה בפרצוף ובחזה. קפצנו עליו וניסינו להציל אותו, אבל לא הצלחנו. הוא פונה לבית החולים ואנחנו התפללנו עליו, אבל זה לא עזר”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.