כ-600 בני אדם הגיעו היום (ד') לבית העלמין ביבנה כדי ללוות בדרכו האחרונה את שוטר היס"מ הי"ד. כזכור, נרצח הבוקר בפיגוע דריסה שהתבצע בכפר הבדואי אום אל חיראן.

אלמנתו הטרייה, , שהתקשתה לדבר בהספדה, שאלה "איך אפשר לדבר אם לקחו לך את הלב? איך אפשר לדבר אם לקחו לך את הנשמה?".

פרשני "לפני כולם" על הפיגוע מתוך 'לפני כולם' (ד')

המפכ"ל: "המפגע היה מורה בבית ספר בו נעצרו כבר 6 מורים שבחרו ללמד את האידיאולוגיה של דאעש"

בין המשתתפים בהלוויה הגיע מפכ"ל המשטרה רב ניצב מפכ"ל המשטרה. כמו כן, הגיעו גם   וחברת הכנסת (הליכוד).

המפכ"ל אלשיך ספד לשוטר היס"מ. "ארז היקר", אמר אלשיך, "יצאת לקראת שחר למלא תפקידך לבצע פעולת אכיפה של חוק. לצערי, יש מי שמנצלים כל סיטואציה על מנת לייצר טרור בתוכם מחבל בן עוולה שניצל שעת כושר, האיץ תוך שהוא מתעלם מהשוטרים שהיו פרושים משני צדי הציר וסימנו לו לעצור. חיים קצרים, 34 שנים בלבד מתוכם 11 שנה בשירות משטרת ישראל. כולם יודעים שהמפגע היה מורה בבית ספר בו נעצרו כבר שישה מורים שבחרו ללמד את האידיאולוגיה של דאעש במקום את תוכנית משרד החינוך".

אלשיך שיבח את תפקוד השוטרים: "לי לא היה ספק מה יקרה מיד לאחר מכן. הסתערו וחיסלו ישר את המפגע ומיד יצאו להמשיך במשימתם עד להשלמתה המוחלטת. אכיפת החוק במגזר הערבי היא משימה קשה ורבת משאבים. לאחרונה, יש רוחות של אידיאולוגיה קיצוניות המכונות בפי ההמון בהכללה כדאעש. המגזר הערבי מבקש שיטור מבקש אכיפת חוק מבקש מעורבות משטרתית תוך שהוא יודע שיש לזה מחיר. אי אפשר לאכוף רק אלימות פנימית. מנהיגים מסוימים במגזר בחרו להסית לאלימות במקום לגנות את הפיגוע.

אלשיך וארדן בהלוויית השוטר ארז עמדי לוי. צילום: פלאש 90
אלשיך וארדן בהלוויית השוטר ארז עמדי לוי. צילום: פלאש 90

 

גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן ספד ללוי הי"ד: "כשיגדלו בעזרת השם תאיר ויאיר היקרים לנו מכל", אמר השר, "ודאי ידעו ויבינו שזו הייתה משימתו של אביהם ארז ז״ל, ושל המשטרה שבשירותיה שירתו נאמנות הוא ובני המשפחה המופלאה. ישראל היא מדינת חוק וככל שישמר החוק וייאכף, כך תרחק האלימות וכך ירוויחו כל חלקי הציבור".

השר הוסיף כי "בשם ממשלת ישראל ובשמה של משטרת ישראל אני מבטיח לך ארז ומתחייב שנמשיך ללכת בדרכך, נאכוף את החוק בכל מקום ובכל זמן, לא ניכנע לעולם גם אם מרצחים ארורים ינסו לעצור בעדנו. המחוייבות שלך, המחויבות שלנו לביטחון אזרחי ישראל ולשלטון החוק תנצח את כל אלה שקוראים עלינו תיגר, והאמת והשלום מאהבו ובילע המוות לנצח, המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד. יהי זכרו של רב סמל בכיר ארז עמדי לוי ברוך".

תיעוד הפיגוע מהמסוק שליווה את הפעילות: המחבל מאיץ ופוגע בקבוצת השוטרים. צילום: דוברות המשטרה

רס"ב ארז לוי הי"ד
רס"ב ארז לוי הי"ד. צילום: דוברות המשטרה

 

מוריס שושן, קרוב משפחתו וחברו של ארז הי"ד, הספיד את השוטר שנרצח במהלך מילוי תפקידו: "אב נהדר, אין בו טיפת רוע. הוא עזר לחמותו שחולה – דאג וניקה, מה הוא לא עשה בבית הזה. המשפחה פשוט הרוסה מבחינה נפשית, ילדים קטנים שואלים 'איפה אבא, איפה אבא'. מה אפשר להגיד להם. ארז היה מלח הארץ".

פוריה ביטון, שכנה של המשפחה, הספידה ואמרה: "רק דברים טובים יש לי לספר עליו. אנחנו בהלם. לא מגיע לו ולא אף אחד מוות כזה"

ארזי עמדי לוי הותיר אחריו אישה ו-2 ילדים בני חמש ושנתיים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.