הלילה התקיימה כניסת המתפללים הגדולה 'היסוד שביסוד' למתחם בעיר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". כוחות צה״ל, מג״ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-6,000 מתפללים. במהלך כניסת המתפללים התקיימו הפרות סדר אלימות לעבר כוחות צה"ל, אולם התפילות התקיימו כסדרן.

המתפללים הלילה. צילום: מועצה אזורית שומרון

 

בין הנכנסים היו גם שר החקלאות השר ומח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית.

הכניסה התקיימה לאחר שכזכור לפני כשבועיים שיפצה באישון לילה המועצה האזורית שומרון יחד עם קציני וחיילי חטיבת שומרון ומנהלת קבר יוסף את קבר יוסף לקראת הכניסה הגדולה.

ראש המועצה האזורית שומרון אמר הלילה: "יש לנו זכות גדולה לעמוד כחומה בצורה להגנה ולשמירה על אחד המקומות ההיסטוריים והחשובים לעם היהודי. הכניסה הגדולה הלילה ואלפי המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ והעולם הם הוכחה נוספת לכך שעם ישראל לא שוכח את המקומות הקדושים לו כנגד כל הסיכויים. כנגד אלפי שנות גלות, כנגד ניסיונות מבית ומחוץ להרחיק אותנו מהמורשת שלנו ומהמקומות הקדושים לנו. אנו נמשיך לעמוד לדאוג להגן ולהביא רבבות לקבר יוסף ולשאר המקומות הקדושים בעלי החשיבות ההיסטורית לעם היהודי".

שר החקלאות אורי אריאל אמר במקום: "באנו לכאן כדי להתפלל על עם ישראל ועל ביטחונו. נמשיך להתפלל בקבר יוסף ונדרוש לשוב ללמוד ולהתפלל כאן גם ביום".

מתפללים בקבר יוסף. צילום: דו"צ

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא