כששת אלפים בני אדם פקדו עד כה את סוכת באירוח נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו נחמה, שנפתחה היום, רביעי, י"ז תשרי, 19 באוקטובר, כמיטב המסורת למבקרים מכל רחבי הארץ. השנה עמדה הסוכה בסימן "תוצרת הארץ: תעשייה כחול – לבן בסוכת הנשיא".

מבקרים בבית הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'
מבקרים בבית הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'

במהלך היום יצאו הנשיא ורעייתו אל המתחמים השונים, פגשו את המבקרים הרבים, לחצו את ידיהם ושמעו על היישובים מהם הגיעו המבקרים, מכל קצות הארץ כדי להתארח בסוכתם. הנשיא קיבל מילדי ישראל ציורים מרגשים, מכתבים אישיים וחיבוקים חמים. "אנו מאחלים חג שמח לכל עם ישראל באשר הוא בעולם ולכל העם בישראל כאן," בירך הנשיא את המוני המבקרים והוסיף: "נחמה ואני גאים לארח אתכם כאן בסוכת בית הנשיא, שהיא הסוכה של העם כולו. אנו גם אורחים וגם מארחים, שהרי אנו בסוכה שלכם שבנויה בבית הנשיא, ובית הנשיא הוא ביתו של כל העם".

הנשיא וארבעת המינים.. צילום: רועי ברקוביץ'
הנשיא וארבעת המינים.. צילום: רועי ברקוביץ'

הנשיא המשיך ואמר: "הבית הזה מקשר ומאחד בין כל שבטי ישראל. הגעתם אלינו היום כבכל שנה, ואתם רואים בנפלאות הארץ, נפלאות הפירות והירקות של ארצנו." עוד אמר הנשיא: "פרי האדמה ופרי העץ שאותו אנו אוכלים אינו היצירה היחידה כאן היום, באתם וראיתם מנפלאות היכולת של התעשייה של מדינת ישראל. תעשיה ששמה יצא מקצה העולם ועד קצהו." עוד הוסיף הנשיא ואמר: "כל העולם רוצה לקנות כחול לבן –  פרי היצירה של מדינת ישראל ומשווע לה."

"באתם הנה היום, כולנו, שבת אחים גם יחד, בסוכת שלום בירושלים. הקשר שלנו לירושלים אינו צריך שום הוכחה", אמר הנשיא והדגיש: "כולם יודעים שחג זה חשוב ביותר בקשר שלנו לירושלים בירתנו".

אלפי מבקרים בסוכת הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'
אלפי מבקרים בסוכת הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'

הנשיא סיים בברכת המבקרים הרבים בחג שמח ושנה טובה. השנה נערך האירוע בשיתוף 'מטה כחול לבן' שבמשרד הכלכלה והתעשייה והתאחדות התעשיינים בישראל, וכלל מגוון פעילויות לכל גיל בנושאי כלכלה ותעשיית ישראל, תצוגת מזל"טים ורחפנים תוצרת הארץ, מופעי שירה והפעלות לילדים ובהם מפגש עם רובוטים, ומוצרי כחול-לבן נוספים. סוכת הנשיא קושטה ועוצבה בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר והציגה למבקרים את פירות וירקות הארץ.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.