אליפות אירופה בג'ודו שתצא לדרך באפריל 2018 תתקיים בישראל. כך החליט איגוד הג'ודו האירופי בעקבות פגישה שקיימו עם ראשי איגוד הג'ודו בארץ ושרת התרבות והספורט מירי רגב.

2204933-18
הג'ודוקא אורי ששון ויריבו המצרי צילום : אסף קלינגר

עלות אירוח אליפות אירופה נאמדת בסכום של כ-10 מיליון שקל, השרה רגב הבהירה לראשי האיגוד הישראלי ולנשיא האיגוד האירופי היום כי היא לוקחת על עצמה את האחריות בגיוס הכספים מהמדינה וממשרד הספורט כדי לארח את האליפות בישראל.

בהודעה שפרסמה השרה היא אמרה: "דווקא בעת הזאת, שארגונים קוראים להחרמת בישראל, מעמדה של ישראל עולה בעולם. כעת נערכת אליפות אירופה לנוער בשחייה, בשבוע הבא נארח פה עשרת אלפים ספורטאים במסגרת המכבייה, ובחודש הבא יתקיימו פה משחקים במסגרת מוקדמות אליפות אירופה בכדורסל, היורובאסקט. על איזה בידוד מדברים?"

לדברי השרה, "מדינת ישראל איתנה מתמיד. זו תהיה הזדמנות מצוינת לארח פה ספורטאים, שיכירו את המדינה ויתארחו בבירתנו ירושלים. נרצה שהאליפות תהיה מדוברת באירופה, ושירצו תמיד להגיע לפה".

שרת התרבות מירי רגב. צילום: ערוץ 20
,"על איזה בידוד מדברים?" שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: ערוץ 20

באשר לענף הג'ודו עצמו הוסיפה רגב כי "מאז אולימפיאדת ברצלונה הג'ודו קצר הישגים גדולים בתחרויות הבינלאומיות. בשל ההישגים הרבים והכבוד הרב הכרזתי על החלטתו כענף מועדף, מה שיעניק לו תוספת תקציבית".

יו"ר האיגוד משה פונטי בירך על ההחלטה: "אני גאה מאוד לארח את האליפות, מדינות מחכות לזכות הזאת עשורים רבים. האליפות עד גיל 23 הייתה מוצלחת ביותר. סרגיי מאמין בנו, ולכן נתן לנו לארח את האליפות. בין המדינות שהתחרו בנו על האירוח היו רוסיה, צרפת וגרמניה, אבל היה משהו מיוחד בתחרות שנערכה בתל אביב בשנה שעברה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא