‏היום (ד') התקיים טקס חילופי מפקד פיקוד מרכז כשהאלוף רוני נומה סיים את תפקידו ובמקומו נכנס לתפקיד האלוף . האלוף נומה אמר: "לצד הטרור המאורגן והטרור העממי איתו למדנו להתמודד לאורך עשרות שנים, נדרשנו לפתח מענה לביטויי הטרור בהשראה", הסביר. "בתקופה זו, פותחו כלים מודיעיניים ומבצעיים ומבוצע שימוש ייחודי במיטב הטכנולוגיה והאנשים".

טקס חילופי . צילום: צילום: הלל מאיר/TPS

 

עם זאת, הדגיש היבט מאתגר נוסף: "לצערי עדיין קיים קומץ קטן של שקורא תיגר על הרשויות ועל החוק והסדר. אני קורא לכם, ההתיישבות, להמשיך לפעול כדי להוקיע קבוצה זו".

"מאז פרוץ אירועי גל הטרור שזכה לכינוי "גודל השעה" זוהו וסוכלו באמצעות כלים אלה מאות כוונות לבצע פיגועים. פעלנו באופן מבדיל ומדויק למעצר פעילי , לפגיעה בתעשיית ייצור כלי הנשק הבלתי חוקי, ואנו פועלים להחרמה מירבית של כספי ולשיבוש ההסתה לאלימות בחברה הפלסטינית".

הרמטכ"ל והאלופים פדן ונומה. בטקס חילוף אלופי פיקוד מרכז. צילום: צילום: הלל מאיר/TPS

 

"ברצוני להישיר מבט ולהביע הערכה עמוקה לעשרות אלפי אנשי שירות הביטחון הכללי, אנשי המנהל האזרחי ותיאום פעולות הממשלה בשטחים, האנשים היקרים האמונים על הייעוץ המשפטי, שוטרי משמר הגבול ומשטרת ישראל, אנשי הביטחון וצוותי החירום בהתיישבות ולוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים".

"עשינו כל שלאל ידינו כדי לעמוד במשימות, לעיתים הצלחנו ולעיתים נכשלנו, כל הישג מושג בעמל רב, כל כישלון מדיר שינה מעיננו ומוביל לתחקור ולמידה מעמיקים. אזרחי ישראל – גם מבלי לדעת זאת, וטוב שכך – חבים לכם תודה והוקרה, על עשייה רצופה ומחויבות עמוקה לביטחונכם. היו גאים על פועלכם, אתם ראויים לכך".

טקס חילוף אלופי פיקוד מרכז. צילום: צילום: הלל מאיר/TPS

 

האלוף נדב פדן אמר: "אנשי ההתיישבות ברצוני לומר שהיינו ועודנו מחויבים לביטחונכם. יום ולילה נמשיך לעמוד על המשמר. יחד בנחישות ובתחושת שליחות. על מנת ליצור ביטחון ולאפשר איכות חיים הן לישראלים והן לפלסטינאים, תוך שמירה על שלטון החוק ורוח צה"ל נלחם ונישאר בני אדם".

‏בטקס השתתף גם הרמטכ״ל, רא״ל גדי . "ראיתי לוחמים שפועלים בתחושת שליחות ובדבקות אמיתית במטרה", ציין. "כולם מכירים בגודל אחריותם ופועלים יום יום בדריכות כדי להבטיח את ביטחון אזרחי המדינה ותושביה. אני סומך עליכם שתוסיפו לפעול במחויבות לביצוע המשימות, במקצועיות ובערכיות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא