0:12 19/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > איריס הישראלי: "ליברמן אמר שאין לו שום פתרון"

איריס הישראלי: "ליברמן אמר שאין לו שום פתרון"

בפגישה שהתקיימה אמש בין שר הביטחון ליברמן ומשפחתו של פצוע צה"ל יהודה הישראלי אמר השר שאין לו יכולת פתרון והפיל את האחריות על היועמ"ש לממשלה. איריס הישראלי: "כגודל התקוות - גודל האכזבות"

משפחתו של יהודה הישראלי, לוחם צה"ל שנפצע אנושות במבצע 'צוק איתן' ומשרד הביטחון סירב לשפץ ולהתאים את ביתו ביישוב עפרה לצרכיו, נפגשה אמש עם שר הביטחון ליברמן כדי למצוא פתרון לבעיה. משפחת החייל יצאה מאוכזבת מהפגישה ולטענת איריס הישראלי, אמו של הלוחם הפצוע, שר הביטחון "אכזב" את המשפחה כאשר בחר לגלגל את האחריות לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט.

הפיל את האחריות על היועץ המשפטי לממשלה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ע"פ הפרסום ב-NRG, אמש (ב') נפגשו בני משפחתו של יהודה הישראלי עם שר הביטחון אביגדור ליברמן במטרה להגיע להבנות ופתרונות בנוגע להרחבת דירתם.  אמו של יהודה, איריס הישראלי, סיפרה כי "הגענו לפגישה עם תקוות רבות שהשר החדש ימצא את הפתרון ללקיחת אחריות מלאה על הרחבת היחידה לטובת שיקומו של יהודה. אך כגודל התקוות, כך גודל האכזבות. במקום להפתיע, השר הפיל את האחריות על היועץ המשפטי לממשלה, ואמר שאין לו שום יכולת ושום פתרון, זאת למרות שנתן הנחיה והבטחה אישית שלו שיימצא פתרון ראוי המגיע לחייל שחירף את נפשו למען העם והארץ" והוסיפה כי "נדהמנו מהאטימות, והצטערנו לשמוע כי מערכת הביטחון יודעת לגייס נערים מעבר לקו הירוק, אך אינה יודעת לטפל באופן מלא באלו שלא חזרו בשלום".

בשיחה עם ערוץ  20 אמרה איריס הישראלי: "המדינה צריכה לתת לנו את הכסף לבנייה ולא עם ישראל. אנחנו רוצים להחזיר את הכסף לעם ישראל. להגיד: תודה אבל המדינה דאגה לנו ולקחה אחריות ובעצם דואגת לבן שלה, לחייל שלה". והוסיפה: "גדלות הממשלה פה שואפת לאפס. אין פה לקיחת אחריות. יש פה בעיה משפטית, נכון, אבל זה בעיה שהמדינה יצרה. אני לא באתי לגבעה אלא לישוב מסודר. קיבלתי אישור זכויות מהמחלקה להתיישבות, קיבלתי זכויות לשבת במקום שאני יושבת בו. אז אני מבחינתי התיישבתי במקום חוקי. זה שהמדינה יצרה בעיה ועכשיו אומרת שאין מה לעשות, היא צריכה לקחת אחריות".

יהודה הישראלי
מאמינים כי בננו יהודה ימשיך להשתקם, וכל זאת בעזרת השם ועם ישראל. צילום מסך פייסבוק

עוד אמרה הישראלי: "כשאנחנו פנינו בקריאה נרגשת לראש הממשלה הוא אמר הנה ליברמן, שר הביטחון, יפתור לכם את הבעיה. ראש הממשלה מסר לו (לליברמן) את זה ואמר לו לפתור את הבעיה. נתנו לליברמן זמן ועכשיו ביקשנו להיפגש אתו והוא אמר שבדק את הנושא ואין לו פתרון. לא יתכן שלחייל לא יהיה פתרון. סיפור מאד עצוב, שמעלה אבסורד שלא ייאמן: המדינה לא דואגת לחיילים שלה, לבנים שלה. זה לא ייתכן. ואם חס וחלילה זה יקרה מחר למישהו אחר?".

כזכור, בחודש מאי האחרון, לאחר שמשפחתו של הישראלי נאלצה לפנות לאזרחי ישראל בבקשה לעזרה באמצעות קמפיין הדסטארט אליו התגייסו בצורה יוצאת דופן אזרחי ישראל ונאספו עבורם למעלה מ-1,493,259, הבטיח שר הביטחון ליברמן כי משרד הביטחון ישלם את עלויות הוצאותיו של החייל יהודה הישראלי. "המנהל האזרחי לא יפריע לעבודות השיפוץ של הבית. תמיד יש ועדת חריגים. ואם צריך עזרה בתקציב – נבדוק מה אפשר לעשות", נמסר.

אמו של הלוחם הוסיפה עוד ואמרה לאתר NRG כי למרות האטימות שמגלה משרד הביטחון בסוגיה, היא נדהמת מגודל התמיכה שמעניק הציבור הרחב למשפחה ולחייל. "ברצוננו להודות לכל עם ישראל, שתמך, סייע והאמין שכשמדובר בחייל, אין הבדלים בין דתיים, חילונים, ימין ושמאל", אמרה. "אנו נמשיך להיאבק ולהעלות את הסוגיה הזו, ומאמינים כי בננו יהודה ימשיך להשתקם, וכל זאת בעזרת השם ועם ישראל".

 

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_5

"עיתונאים לא צריכים לארגן הפגנות"

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יועז הנדל הודיע שיארגן הפגנה נגד השחיתות שבה יקחו חלק אנשי ימין. הפטריוטים פחות התחברו