"אנחנו מפחדים לצאת בשעות החשיכה הביתה, כבר היו כאן מספר מקרים של ניסיונות שוד ואלימות כלפינו", כך מספרים צוותים רפואיים שעובדים באחת מקופות החולים בדרום ת"א. כבר עשור שתושבי סובלים מבעיית מסתנני העבודה מאפריקה ועכשיו מגיעות תלונות גם מצוות העובדים באחת מקופות החולים בדרום העיר.

 מסתננים בדרום תל אביב. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90
בדרום תל אביב. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

אחת העובדות במקום מספרת: אישה אחת הותקפה כאן בכניסה לקופת חולים, משכו לה את השרשראות והצמידים והפילו אותה על הרצפה, גונבים כאן כל הזמן אופניים, המצב כאן לא פשוט בכלל", אמרה והוסיפה: "בערב אני תמיד יוצאת עם מישהו, עד הרכב, זה מפחיד לצאת מכאן לבד".

עובדת אחרת מספרת: "נברח מפה? אנחנו לא רוצים שישתלטו על זה. תקפו כאן את הרופאה שלנו. אחד המסתננים שחרר עליה כלב שתקף אותה".

התחושה היא של פחד מוחלט אמרו עובדים שסירבו לדבר מול המצלמה מחשש שיאבדו את משרתם. לדברי העובדים בעבר הייתה חניה חופשית מול המרפאה אבל צבעה שם הכול בכחול לבן ומאז העובדים נאלצים להחנות רחוק מהמרפאה וחוששים לחזור לרכב כאמור בשעות הערב, אבל לא רק.

אחת הרופאות סיפרה למקורביה כי באחד הימים ניסו לשדוד אותה כאשר צעדה לכיוון הרכב. "הוא הפיל אותי על הרצפה וניסה לחטוף ממני את התיק שלי. זה היה מפחיד. מאז בעלי בא לקחת אותי בכל ערב משם, אני חוששת לצאת משם לבד מאז המקרה", סיפרה הרופאה למקרוביה.

הצוות הרפואי במקום סיפר למקורביו כי הם פנו לקופת החולים שבה עובדים והתלוננו בנושא, אך לטענתם דבר לא נעשה בשביל לשפר את תחושת הביטחון האישי שלהם.

מקופת החולים לא נמסרה תגובה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.