1:02 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > איזנקוט על בוכריס: "אפס סובלנות להטרדות מיניות"

איזנקוט על בוכריס: "אפס סובלנות להטרדות מיניות"

בהתייחסות ראשונה להודאתו של תא"ל במיל' אופק בוכריס בבעילה אסורה בהסכמה, אמר הרמטכ"ל: "לא נהסס לנקוט צעדים נחרצים"

"בכוונתי להמשיך ולגלות אפס סובלנות כלפי כל מקרה של הטרדה או פגיעה מינית בצה"ל". כך אמר היום (שבת) הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, בהתייחסות ראשונה להודאתו של תא"ל במיל' אופק בוכריס בבעילה אסורה בהסכמה, שבעקבותיה יורד בדרגה – אך לא ירצה עונש מאסר.

לקח אחריות. תא"ל בוכריס. צילום: פלאש 90
לקח אחריות. תא"ל בוכריס. צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל איזנקוט הוסיף ומסר בהודעתו המיוחדת: "לא נעצום עיניים, לא נוותר ולא נהסס לנקוט צעדים נחרצים, גם במקרים בהם מעורבים מפקדים בכירים בצה״ל, ללא קשר לדרגתם, עשייתם, או הצלחתם – כל אלו אינם רלוונטיים במקרים מסוג זה".

רא"ל איזנקוט ציין כי "כשהתעוררו חשדות נגד תא״ל (מיל') בוכריס, נקטתי שורה של צעדים פיקודיים, לרבות השעייתו וביטול מינויו לראש חטיבת המבצעים, והוא סיים בהמשך את שירותו בצה״ל. לעבירות שתא"ל (מיל') בוכריס הודה בביצוען, אין ולא היה מקום בצה"ל, בשרות סדיר ובשירות מילואים".

לסיום אמר איזנקוט כי "מערכת המשפט והחקירה הצבאית פועלת במקצועיות ובעצמאות מוחלטת, וכך פעלה גם במקרה זה ואני סומך על שיקול דעתה. נמשיך ונוודא כי עצמאות מערכת המשפט הצבאית נשמרת ללא השפעות חיצוניות. עלינו מוטלת החובה להבטיח שחיילות וחיילי צה״ל ירגישו מוגנים בשירותם הצבאי, ולא יחשפו לעבירות של התנהגות בלתי הולמת וברוח זו נמשיך לפעול. צה״ל הוא צבא לוחם וערכי המצוי בליבת ההסכמה בחברה הישראלית ואנו נמשיך לעשות הכל כדי לשמר את רוח הלחימה וערכי צה"ל".

"אפס סובלנות". הרמטכ"ל גדי איזנקוט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"אפס סובלנות". הרמטכ"ל גדי איזנקוט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כזכור, הסדר הטיעון בין הפרקליטות הצבאית לסנגוריו של תת-אלוף במיל' בוכריס נחתם שלשום, אך עדיין לא הובא לאישור בית הדין הצבאי בקריה. אתמול התברר שבוכריס יצטרך לעבור משוכה נוספת ולהסכים לעבור בחינת מסוכנות מינית לציבור אצל גורמי המקצוע, בהם פסיכיאטר. במסגרת ההסדר הודה בוכריס בבעילה אסורה בהסכמה של פקודה שלו.

הסכמה זו נדרשת עוד בטרם יחויב על-ידי שלושת השופטים בראשותה של תת-אלוף אורלי מרקמן לעמוד כנאשם בעבירת מין ולהודות בקיומה בקולו. לפי גזר הדין שגובש בהסדר הטיעון, בוכריס יורד בדרגה אחת וייגזר עליו עונש מאסר על תנאי.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים