דני אבן, אחיה של גאולה אבן וגיסו של גדעון סער, מגיב בתקיפות לטענות שהשמיע יאיר נתניהו נגד אחותו לפיהם היא "שמאלנית קיצונית". נתניהו עצמו אמר את דבריו בתגובה לדבריו של גדעון סער אמש (ד') בתכנית ה"אולפן הפתוח" בערוץ 20 לפיהם הוא יפעל לטובת נתניהו בבחירות הקרובות.

"אחותי – כמו שאתם יודעים – היא עיתונאית מקצועית מנעוריה", כתב אבן בפייסבוק שלו. "אחותי כבר שילמה לפני שלושה שבועות – בהחלטה מודעת – את המחיר הכבד ביותר שאיש מקצוע יכול לשלם רק בגלל שהיא אשה ישרת-דרך, שנאמנה לערכים עליהם גדלנו".

אבן סיפר כי את הערכים האלה קיבל מהוריו שנאבקו "מאבק ציוני כדי לעלות לישראל מליטא בתקופת ברית המועצות הקומוניסטית. לבתם הבכורה שנולדה חודשים ספורים אחרי שהגשימו את חלומם זה קראו על כן – גאולה. אבי ז״ל היה כל חייו איש ימין וחבר נאמן בליכוד מאז תחילת 1993 ועד לפטירתו, לפני קצת יותר משנה. גם אני הספקתי להצטרף לליכוד עוד בימי חייו. למרות זאת, 'שמאלני' בעיני אינה קללה אלא עמדה פוליטית שאני חלוק עליה.

באשר לטענות שהשמיע נתניהו הצעיר נגד אחותו השיב אבן: "כאשת מקצוע אמיתית אחותי מעולם לא חשפה את עמדותיה הפוליטיות. היא תמיד שאלה שאלות קשות ונוקבות את כל מי שריאיינה, מימין ומשמאל. מקצוענית. מבלי שאחשוף את דיעותיה אומר רק שהתיוג שניסה להדביק לה יאיר נתניהו רחוק מהאמת מרחק מזרח ממערב. בעיני מי שמנסה לפגוע באיש ציבור דרך התקפה על בני משפחתו עושה מעשה שפל.  מי שמעליל ומשקר כשהוא עושה את זה – עושה מעשה שפל במיוחד.  וזה מה שעשה אתמול יאיר נתניהו".

כזכור, אמש הבהיר שר החינוך לשעבר כי יפעל לכך שראש הממשלה ינצח בבחירות הקרובות, אך יאיר נתניהו לא אהב את הדברים ותקף אותו ואת רעייתו בחריפות. "חרטא", כתב נתניהו. "שמאלני. אשתו שמאלנית קיצונית. זה עבד מעולה עם אולמרט ובוגי יעלון. בשנייה שיהיה בעמדת כוח יגיד 'דברים שרואים מכאן לא רואים משם'". בהמשך הוא שב ותקף את רעיית סער, גאולה אבן: "אם האישה שמאלנית, בעלה בפנים שמאלני גם כן. לא סתם כל תקשורת השמאל בונה אותו ומעלימה דברים מעברו".

גאולה אבן ויאיר נתניהו. צילומים: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20