14:21 17/10/2017
מבזקים

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אחימאיר: "פרופ' פינס – כתם על האוניברסיטה העברית"

אחימאיר: "פרופ' פינס – כתם על האוניברסיטה העברית"

העיתונאי יעקב אחימאיר תקף את הפרופ' יורי פינס בשל סירובו להתראיין 'למתנחלים': "בושה לאוניברסיטה העברית"

"בשעות אלה אני נתקל באירוע אשר מכתים את האוניברסיטה העברית", כתב היום (ב') העיתונאי יעקב אחימאיר.

"בושה לעברית". יעקב אחימאיר.
"כתם לעברית". יעקב אחימאיר.

אחימאיר התייחס לתקרית בה פנה כתב ערוץ 7, אלירן אהרון, לראיין את ההיסטוריון פרופ' יורי פינס, סגן דיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית לירושלים ונדחה בטענה שפינס לא מעניק ראיונות למתנחלים.

"פניתי אל פרופ' פינס, והוא אישר את העובדות. הוא סרב להרחיב את הדיבור, מנימוק שהוא בישיבה", סיפר אחימאיר. "פרופ' פינס הוא סגן דיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית. הוא זכאי, כמובן, לדעותיו – על כך אין חולק. אבל תגובתו וסרובו להתראיין על שום היות הכתב 'מתנחל' – מכתימה, למרבה הצער, לא רק את פרופ' פינס המבקש לעשות סלקציה בין שוחרי-הדעת, אלא את שמה של האוניברסיטה העברית".

לדברי העיתונאי הותיק: "תקרית זו היא לבושתה של האוניברסיטה העברית. הכתב אלירן אהרון ביקש לשרת את מאזיניו, אבל מלומד שפרנסתו ומעמדו הינם ציבוריים, הכתים את עצמו ואת כלל האוניברסיטה, כאמור".

פינס ידוע בהתבטאויותיו הקיצוניות

אמש שלחה דוברות האוניברסיטה העברית הודעת דוא"ל ובה הצעה לראיין פרופ' פינס, מומחה לענייני סין, על רקע "שיחת הטלפון ההיסטורית של הנשיא הנבחר טראמפ עם נשיאת טיוואן", כך לשון ההודעה. האוניברסיטה לא הזכירה כי ישנם כלי תקשורת אותם מחרים פינס.

"לא מתראיין למתנחלים". פרופ' פינס

כאשר פנה אהרון לראיין את פינס ביקש הפרופסור לברר באיזה כלי תקשורת עובד אהרון, היות שהוא לא משתף פעולה עם כל כלי התקשורת. כשפינס גילה שאהרון עובד בערוץ 7 הוא השיב "אז לא. אני לא מתראיין למתנחלים. כי אני לא סובל את המתנחלים ומקווה שיחזרו לישראל, אז בשמחה אתראיין".

שי אלון, ראש המועצה המקומית בית אל שבשטחה נמצאים משרדי ערוץ 7, מסר: "אני מזועזע מתגובת פרופסור פינס. דברים מנותקים מהמציאות", אמר בתגובה שי אלון, ראש המועצה המקומית בית אל בה ממוקמים משרדי ערוץ 7. "ההתיישבות מכילה את הערכים שנמצאים בכל שדרות הציבור והמתיישבים שותפים בכל מערכות החינוך, הכלכלה והביטחון. צר לי על הפרופסור המלומד שבחר להתבטא בדרך שאין לה כל אחיזה במציאות".

נציין כי פינס ידוע בשל עמדותיו והתבטאויותיו הקיצוניות. בעבר התבטא בחריפות נגד קמפיין למניעת הריסת ביתו של רס"ן רועי קליין הי"ד ביישוב עלי: "אני מקווה שלא רק ביתו של הרס"ן ייחרב, אלא ההתנחלות כולה, ושהמתנחבלים יפוצו לכל הרוחות".

לפני כשנתיים גידף פינס בהפגנה את שר התיירות יריב לוין, אז עדיין חבר כנסת, וכינה אותו "זבל" ו"טינופת" בעקבות הצעת חוק שקידם לוין למתן שוויון זכויות בסוגיית עדיפות לעבודה במגזר הציבורי לבני ובנות העדה הנוצרית.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יו"ר מפלגת העבודה - אבי גבאי. צילום: פלאש 90

גבאי: "אני לא עוסק בזכויות של הפלסטינים"

יו"ר 'העבודה' חזר בריאיון לרשת ב' על עמדתו נגד פינוי יישובים: "אני מאמין בצדקת קיומנו כאן, מאמין בכך שכל ארץ ישראל שלנו"