דובר צה"ל מוסר את שמותיהם של הקצינה ושלושת הצוערים שנהרגו בפיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים מוקדם יותר היום: סגן משנה , בת 20 מגבעתיים, לאחר מותה הועלתה לדרגת סגן; צוערת , בת 22 ממעלה אדומים, לאחר מותה הועלתה לדרגת סגן; צוערת , בת 20 מחיפה, לאחר מותה הועלתה לדרגת סגן משנה; וצוער , בן 20 מאלון שבות, לאחר מותו הועלה לדרגת סגן משנה.

הודעה נמסרה למשפחות.

מתוך 'לפני כולם' הערב (א')

היישוב אלון שבות פרסם הודעה על הירצחו של אורבך: "בית אלון שבות מודיע בצער על הירצחו של ארז אורבך, בנם של אורי וקרן אורבך, בפיגוע בארמון הנציב. גם יחידת חילוץ עציון פרסמה הודעה אחרי שנודע כי אורבך הוא בין הנרצחים: "היחידה כואבת את הרצחו של ארז אורבך הי"ד, בנו של חברנו היקר אורי אורבך, בפיגוע בירושלים היום. אורי היה משך שנים רבות מעמודי התווך של היחידה, עד פרישתו מפעילות לאחרונה".

ארז אורבן הי"ד. תמונה: באדיבות המשפחה
נלחם על הזכות לשרת בצה"ל. ארז אורבן הי"ד. תמונה: באדיבות המשפחה

אורבך הוא בוגר הישיבה התיכונית נוה שמואל באפרת. לאחר סיום לימודיו למד בישיבת ההסדר במעלות, ונלחם על הזכות להתנדב לשירות בצה"ל והיה צוער בבה"ד 1.

ההלוויתו של אורבך הי"ד תצא מחר, יום ב', בשעה 11:00 מבית ההספדים בבית העלמין בכפר עציון.

4 צוערים נרצחו, 13 נפצעו, בהם 2 במצב קשה

היום בשעה 13:23 הגיעה משאית שנסעה מכיון רחוב על"ר לכיון טיילת ארמון הנציב, בה נהג פאדי קונבר תושב ג'בל מוכבר בן 28.

משזיהה תוך כדי נסיעתו קבוצת חיילים שירדו מאוטובוס במקום, סטה ממסלולו ונסע במהירות לכיוון החיילים ודרס אותם. מיד לאחר מכן כיוון את משאיתו, נסע לאחור לכיוון החיילים ודרס שוב את החיילים שחלקם נפלו על הקרקע.

חיילים ושני אזרחים הגיבו במהירות, ירו לכיוון המחבל וניטרלו אותו ובכך מנעו המשך פגיעה בנוספים. בפיגוע נהרגו 4 חיילים ועוד 13 נפצעו ופונו ע"י מד"א לבתי החולים בירושלים, שלושה מהם במצב קשה.

דובר צה"ל מוסר כי לוויותיהם של סגן יעל יקותיאל ז"ל, סגן שיר חג'אג' ז"ל, סגן משנה שירה צור ז"ל וסגן משנה ארז אורבך ז"ל שנהרגו בפיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים מוקדם יותר היום, ייערכו מחר (ב'), י"א בטבת התשע"ז, 9 בינואר 2017.

לווייתה של סגן יעל יקותיאל ז"ל תתקיים בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

לווייתה של סגן שיר חג'אג' ז"ל תתקיים בשעה 14:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

לווייתה של סגן משנה שירה צור ז"ל תתקיים בשעה 14:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

לווייתו של סגן משנה ארז אורבך ז"ל תתקיים בשעה 11:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בכפר עציון.

מימין לשמאל: סגן שיר חג'אג' (22) הי"ד, סגן משנה יעל יקותיאל (20) הי"ד, וסגן משנה שירה צור (20) הי"ד
מימין לשמאל: סגן שיר חג'אג' (22) הי"ד, סגן משנה יעל יקותיאל (20) הי"ד, וסגן משנה שירה צור (20) הי"ד

 

מיד לאחר הפיגוע פשטו כוחות משטרה ומג"ב על בית המחבל בכפר ג'בל מוכבר, אספו ממצאים הדרושים לחקירת הפיגוע ועצרו לחקירה 9 חשודים, 5 מהם בני משפחתו. כלל החשודים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה.

המחבל פאדי קונבר, תושב ג'בל מוכבר בן 28.
המחבל פאדי קונבר, תושב ג'בל מוכבר בן 28

כוחות משטרה ממשיכים גם בשעה זו בביצוע פעילות מבצעית מוגברת באזור ג'בל מוכבר אשר תימשך ככל שידרש.

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך שהגיע לזירת האירוע מסר: "המחבל תושב מזרח . החיילים הרגו את אותו בזירה, ובכך נבלם הפיגוע שיכל להימשך ולפגוע באזרחים נוספים".

המפכ"ל הוסיף כי "לא הייתה התרעה. הוא לא צריך יותר משתיים-שלוש שניות של הזדמנות על מנת למצוא מטרה לפיגוע, וזה מה שקרה פה. חיילים שהיו בגזרה הגיבו מיד והרגו אותו".

בינתיים פשטו כוחות צה"ל על בית המחבל ערכו חיפוש בבית ועצרו את אביו.

נתניהו: "כל הסימנים שהמחבל תומך דאע"ש"

בטרם כינוס הקבינט, הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן למקום הפיגוע בהר חומה בירושלים, שם קיבלו סקירות ממפקד מחוז ירושלים.

רה"מ נתניהו בזירת הפיגוע. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

בזירה אמר רה"מ נתניהו: "אנחנו פה לאחר טרור אכזרי וטרגי שבו נרצחו ארבעה חיילי צה"ל, שלוש חיילות וחייל. אנחנו יודעים את זהות המפגע, לפי כל הסימנים תומך המדינה האיסלאמית. שמנו כתר על ג'בל מוכבר, השכונה שממנה הוא יצא, ואנחנו עושים פעולות אחרות שאני לא אפרט כאן. אני בא עכשיו מדיון עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ואחרים, לגבי הפעולות המתבקשות. אנחנו יודעים שיש פה רצף של פיגועים, ובהחלט יכול להיות שיש גם קשר ביניהם, מצרפת וברלין, ועכשיו ירושלים. אנחנו נלחמים בנגע הזה, ואנחנו נוכל לו".

ראש הממשלה הוסיף: "אני מבקש למסור תנחומים למשפחות, וגם כמובן איחולי החלמה לפצועים. אנחנו נתגבר על הטרור הזה כפי שהתגברנו על פיגועים אחרים. יש שורה של פעולות שאנחנו לא נפרט אותן כרגע, שאנחנו נצטרך לעשות כדי להבטיח שמקרים כאלה לא יישנו, שנוכל להם למקרה שיהיו ניסיונות כאלה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.