לאחר תקופה ארוכה של מחלוקות, נקבע כי עוד אזור תעשייה יוקם בשומרון.

חתימת ההסכם, היום צילום: דוברות המנהל האזרחי
חתימת ההסכם, היום צילום: דוברות המנהל האזרחי

על פי ההסכם המתחם יוקם במערב השומרון ונחל רבה. בכך, חתימת ההסכם מביאה לסיום הסוגיה, לאחר שנים בהן לא הצליחו ראשי הרשויות להגיע להסכמה, מה שהביא לחוסר פיתוח של האזור. פיתוח השטח הוא מקור הכנסה לכלל האוכלוסיות והרשויות המקומיות ויקדם משמעותית את כלכלתן.

עם חתימת ההסכם תתוכנן תכנית מתאר לאזור אשר תקבע את ייעודי הקרקע ולאחר מכן יוחלט על אופן החלוקה המוניציפאלית של שטח זה בין הרשויות הרלוונטיות.

ראש המנהל האזרחי תא"ל בן חור אחוות אמר, "אני שמח שהצלחנו להגיע להסכמה בין כלל הצדדים אשר תתרום רבות לתושבי המועצות. מדובר בהסכם משמעותי אשר יביא לפיתוח אזורי וייצר מקומות והזדמנויות תעסוקה לכלל האוכלוסיות".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף, "עם כניסתי לתפקיד לקחתי על עצמי לקדם ולהביא להקמת אזור התעשייה החדש. כאב ועדיין כואב שבמשך למעלה מ- 20 שנה, לא הגיעו להבנות ושבשנים האחרונות הניסיון להגיע להבנות הוכשל. אני מודה לראש המנהל האזרחי בשם כולם. על שנכנס לנושא בכל הכוח. כולנו סמכנו עליו וידענו שלא משנה מה יגיד, אנחנו נחתום ונהיה איתו במהלך. אנחנו עומדים לבנות אזור תעשייה ענק וזה מחייב אותנו להסתכל קדימה. אנחנו נמשיך להיות מחויבים להקמת איזורי תעשייה ולפיתוח הכלכלה בשומרון".

ראש מועצת אורנית, שלומי לנגר, אמר לראש המנהל האזרחי, "היית המבוגר האחראי שהוציא את העגלה הזו מהבוץ. אני יכול להגדיר את האירוע הזה כנס חנוכה. ההובלה שלך גרמה בסופו של דבר לנס הזה. אנחנו משוועים לכל מקור הכנסה ועל כן 22 אלף תושבים בשער שומרון יכולים לנשום לרווחה ואנו מצדיעים לך ביחד איתם".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא