משכן בירושלים הפך משעות הבוקר למפגש של הכדורגל הישראלי. כל נציגי קבוצות , נציגים מההתאחדות, מנהלת הליגה ומשרד הספורט הגיעו לבית הנשיא לטקס חלוקת “מגן הכבוד” שנערך בפעם השלישית.

השניא ריבלין. צילום: דוברות בית הנשיא
השניא ריבלין. צילום: דוברות

אלי טביב, הבעלים של בית”ר ירושלים יכול להיות מרוצה מאוד מהמאבק שניהל נגד הגזענות. בית״ר ירושלים זכתה בתואר “אות פורץ הדרך”. הוועדה שהחליטה על הענקת התואר הכי משמעותי עבור המועדון כתבה בהחלטה: “זהו מועדון שהתמודד עם אתגרים שאין להם אח ורע בספורט בארץ, השנה הוא הוכיח שהוא נכון ומסוגל להשקיע ומאמצים, תוך עשייה חינוכית ומאבק חסר פשרות בגזענות. ראויות לציון דרכי הפעולה, ביניהן קמפיין רחב ששם דגש על אהבה לקבוצה ולא על שנאה”.

עבור ראשי המועדון מדובר בתואר בעל השלכות רבות מבחינה ציבורית. המועדון שמתקשה בשנים האחרונות למצוא ספונסרים בגלל תופעת הגזענות יכול כעת לנפנף עם התואר המכובד, בנוסף, התדמית בבתי הדין של ההתאחדות עשויה להשתפר כאשר הקבוצה תועמד לדין על עבירות נוספות.

אלי טביב. צילום: פלאש 90
אלי טביב. צילום: פלאש 90

העובדה שאופ״א שלחה נציג מטעמה, פול אליוט, האחראי למשחק הוגן ואחריות חברתית באופ״א, רק מסייעת לכדורגל הישראלי ששמו נפגע לאחרונה בכל הקשור לאירועי הגזענות והאלימות שקבוצות ישראליות ובעיקר בית״ר ירושלים היו מעורבות בהם.

זכתה ב”מגן הכבוד” זו השנה השניה ברציפות. ״ היא דוגמה למועדון שפועל לחינוך ועיצוב דור העתיד במגרש ומחוצה לו”, נכתב בהחלטה. מכבי באר שבע זכתה ב”מגן הכבוד של הדור הבא”, עבור ההצלחה בפעילות עם קבוצות הנוער בהן הדגש היה על חינוך לפני ההישגיות. ב”אות פורץ הדרך” לנוער, זכתה הפועל עמק המעיינות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.