22:34 26/05/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אבו מאזן: "שתי מדינות, או מדינה אחת לכולם"

אבו מאזן: "שתי מדינות, או מדינה אחת לכולם"

בנאום שנשא באמצעות שידור לווייני לתומכי פת"ח בעזה, דרש יו"ר הרש"פ מחמאס להתפרק מנשקו ולהתאחד: "יש להגיע לרשות אחת, חוק אחד ונשק לגיטימי אחד"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן דיבר היום באמצעות שידור לווייני לתומכי פתח ברצועת עזה במהלך עצרת לציון 13 שנים למותו של יאסר ערפאת.

אבו מאזן. צילום: פלאש 90
אבו מאזן. צילום: פלאש 90

 

"אף אחד לא דואג לבני עמנו בעזה יותר מאיתנו", טען. "אנחנו עם אחד, עם גורל אחד שלא מתחלק ולא תהיה מדינה ללא עזה או מדינה רק בעזה". אבו מאזן אף איים כי "אם פתרון שתי המדינות יקרוס, ההנהגה הפלסטינית תצדד בפתרון המדינה האחת בעלת שוויון זכויות מוחלט לכלל אזרחיה".

באשר לפיוס בינו לבין החמאס, אמר אבו מאזן כי יש להגיע לרשות אחת, חוק אחד ונשק לגיטימי אחד. אבו מאזן הוסיף כי קיום מדויק של ההסכם יביא "להקלה בסבל, תקווה ועתיד טוב יותר לכולנו".

אבו מאזן גם תקף את הצהרת בלפור שהתקיימה בדיוק לפני 100 שנה ואמר: "ניסו להוציא אותנו ממעגל ההיסטוריה אך בשל ההקרבה של בני העם שלנו, השהידים, הפצועים והאסירים כדי לומר שהיא כאן. היא נקראה פלסטין ותמשיך לשאת את השם פלסטין. העם שגרמו לו נכבה, גירשו אותו ועקרו אותו מאדמתו ובתיו, עדיין עומד על זכויותיו. הזהות הלאומית הפלסטינית קיימת".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

מנהיגי הקוריאות נפגשו בשנית

על רקע איתותים מצדו של טראמפ כי ישנו סיכוי לקיים את הפסגה ההיסטורית עם קים במועד המקורי, פגש באופן מפתיע נשיא דרום קוריאה את שכנו הדיקטטור מצפון