אבו מאזן שוב מזלזל בשואה: יו"ר הרשות הפלסטינית, השוהה בצ'ילה נשא נאום בו הזדהה לכאורה עם סבלם של היהודים בשואה, אולם אז השווה בין מצב הפלסטינים למצב הניצולים בשואה.

אבו מאזן במהלך נאום במוקטעה ברמאללה. צילום: פלאש 90

 

על רקע הנאום בשבוע שעבר שבו השמיע אמירות אנטישמיות טען  אבו מאזן במסיבת עיתונאים: "אני מעוניין להדגיש שוב את הכבוד שאני רוחש לבני הדת היהודית, ואת הכבוד שאני רוחש לקורבנות השואה ובני משפחותיהם", אמר והוסיף כי "הוא סבור שהשואה היא הפשע הנתעב בהיסטוריה".

אלא שאז יו"ר הרשות הפלסטינית שחרר אמירה מבישה המשווה בין שש מיליון הנרצחים בשואה ל"פליטים" הפלסטינים. "אני עדיין מצפה ליום שבו סבלם של ששת מיליוני הפלסטינים החיים כבר 70 שנה כפליטים במדינות רבות בעולם, יסתיים בהתאם ליוזמת השלום הערבית".

כזכור, ביום שישי האחרון פרסם יו"ר הרשות הפלסטינית הודעת התנצלות על הנאום האנטישמי שנשא מספר ימים קודם לכן בכינוס המועצה הלאומית הפלסטינית. "אם מי שנפגע מדבריי, במיוחד לבני הדת היהודית, אני מתנצל בפניהם", מסר. "אני רוצה להבהיר שלא הייתה לי כוונה כזו ואני שב על עמדתי המכבדת כלפי הדת היהודית כמו גם כל דת אחרת".

אבו מאזן, שהדוקטורט שלו עסק בהכחשת שואה, מסר בנוסף: "השואה הייתה הפשע האכזרי ביותר באנושות ואני מגנה  זאת. אני מביע את תנחומיי בפני הקורבנות. הרשות הפלסטינית מגנה אנטישמיות בכל דרך ואנחנו שבים ומביעים את מחוייבותינו כלפי פתרון שתי המדינות".

בכך חזר בו אבו מאזן לכאורה מדבריו לפיהם "מדינות אירופה לא היו נגד היהודים רק בשל הדת שלהם, אלא בשל הפעילות החברתית שלהם והנגיעה שלהם בהלוואות, ריביות, בנקים", והוסיף כי "היטלר רצה שהלאום היהודי שנמצא שם יהיה מועיל עבורו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי