11:39 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אבו מאזן: קורא לטראמפ לתמוך במדינה פלסטינית

אבו מאזן: קורא לטראמפ לתמוך במדינה פלסטינית

דרישות וברכות ממנהיגי העולם זרמו אל הנשיא הנכנס. האיראנים דורשים לכבד את הסכם הגרעין ובהרשות הפלסטינית דורשים "להכיר בזכותנו למדינה"

במסגרת הטקס הקבוע בו מתקשרים מנהיגי העולם ושולחים ברכות חמות לנשיא החדש שנכנס לתפקיד, קיבל טראמפ ברכות מכל רחבי הגלובוס, וגם דרישות וציפיות מכל מנהיגי העולם.

הנשיא ה-45 של ארצות הברית. דונאלד טראמפ
הנשיא ה-45 של ארצות הברית. דונאלד טראמפ

נשיא רוסיה פוטין בירך את הנשיא הנבחר טראמפ ומביע תקווה שרוסיה וארצות הברית יפתחו בדו-שיח בונה על סוגיות בין-לאומיות. באיגרת לטראמפ כתב פוטין כי דיאלוג כזה ישרת את האינטרסים של שתי המדינות.

שר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף התייחס לניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב, ואמר כי איראן קוראת לטראמפ לכבד את הסכם הגרעין.

גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן קרא לטראמפ לאחר ניצחונו לפעול להקמת מדינה פלסטינית. בכיר רשות, סאיב עריקאת, מביע תקווה שהממשל האמריקני הבא יישם בשטח את פתרון שתי המדינות. הוא אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופא כי המפלגה הרפובליקנית והמפלגה הדמוקרטית במהלך כהונת בוש הבן ובמהלך כהונת אובאמה הכריזו על עקרון שתי המדינות כאינטרס לאומי עליון.

"הזדמנות להרחבת היחסים בין המדינות"

שר החוץ של צרפת אירו אומר כי ארצו נותרה בעלת ברית של ארצות הברית. פאריס תמתין עד שתתברר מדיניותו של הנשיא החדש. קוריאה הדרומית מאמינה שטראמפ ימשיך במדיניותה של וושינגטון להפעיל לחץ על קוריאה הצפונית. ראש ממשלת טורקיה בינאלי יילדרים בירך את נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ. "זו הזדמנות להרחבת היחסים בין המדינות", מסר יילדרים.

גם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן, שהוביל קמפיין נגד הכנסת מהגרים למדינה, הגיב לניצחון בעמוד הפייסבוק שלו: "חדשות נפלאות. הדמוקרטיה עדיין חיה".

שרת ההגנה של גרמניה, אורסולה פון דר ליין, אומרת כי מדובר בהלם גדול וסבורה שטראמפ יודע שההצבעה מבטאת יותר מחאה נגד המימסד מהצבעה בעדו הוא.

תגובות השוק

בעקבות ניצחונו של הרפובליקני דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית, בורסת תל אביב נפתחה בירידות של 2%. מדד ת"א 25 מאבד 2% ות"א 100 מחסיר 1.9%. הבורסות באירופה נפתחו בירידות כשמדד הקאק הצרפתי צנח ב-3%, והפוטסי הבריטי ירד ב-2%. הבורסות באסיה ננעלו בירידות חדות. בניגוד למגמה הרווחת בעולם, הבורסה ברוסיה פתחה בעליות, כאשר מדד RTS עולה ב-1%.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"