אחרי הנאום האנטישמי – מגיעה הודעת התנצלות: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פרסם הודעת התנצלות על הנאום האנטישמי שנשא ביום שני האחרון בכינוס המועצה הלאומית הפלסטינית. עם זאת שר הביטחון אביגדור ליברמן מיהר להגיב ודחה את ההתנצלות: "אבו מאזן הוא מכחיש שואה עלוב, שכתב דוקטורט על הכחשת שואה ולאחר מכן גם פרסם ספר על הכחשת שואה. כך יש להתייחס אליו. התנצלותו לא מתקבלת".

אבו מאזן השבוע

 

"אם מי שנפגע מדבריי, במיוחד לבני הדת היהודית, אני מתנצל בפניהם", מסר. "אני רוצה להבהיר שלא הייתה לי כוונה כזו ואני שב על עמדתי המכבדת כלפי הדת היהודית כמו גם כל דת אחרת".

אבו מאזן, שהדוקטורט שלו עסק בהכחשת שואה, מסר בנוסף: "השואה הייתה הפשע האכזרי ביותר באנושות ואני מגנה  זאת. אני מביע את תנחומיי בפני הקורבנות. הרשות הפלסטינית מגנה אנטישמיות בכל דרך ואנחנו שבים ומביעים את מחוייבותינו כלפי פתרון שתי המדינות".

היועץ לענייני דת של אבו מאזן, מחמוד אלהבאש, הבהיר בנוסף, כי "הדימוי שלנו לא יכול להיות מעוות, שכן אנחנו (אש"ף) אלה המעניקים כבוד לאנושות כולה". לדבריו, "מעולם לא היינו תומכי שנאה, וגם לא תקפנו ולא דיכאנו אף אחד".

יצוין כי רק הבוקר המועצה הלאומית העליונה בראשותו של אבו מאזן אשררה את ההחלטה לבטל את התיאום הביטחוני עם ישראל וקראה לשקול מחדש את כל המחויבויות העומדות בניגוד ליחסים אלו.

כזכור, נאומו של אבו מאזן עורר זעם גדול הן מצד ישראל והן מצד יהודי העולם. מאמר המערכת של "ניו יורק טיימס" אף קרא לנשיא הפלסטיני להתפטר.

בנאומו השבוע טען אבו מאזן כי "מדינות אירופה לא היו נגד היהודים רק בשל הדת שלהם, אלא בשל הפעילות החברתית שלהם והנגיעה שלהם בהלוואות, ריביות, בנקים", והוסיף כי "היטלר רצה שהלאום היהודי שנמצא שם יהיה מועיל עבורו".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20