ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן, שגינה בשיחה את הפיגוע בהר הבית. רה"מ נתניהו הבהיר שישראל תנקוט את כל הפעולות הדרושות כדי להבטיח את הביטחון בהר הבית, ללא שינוי בסטטוס קוו.

אחד בפה ואחד בלב. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. צילום: פלאש 90
אחד בפה ואחד בלב? יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. צילום: פלאש 90

 

אלא שהגינוי הזה הוא כנראה רק מן השפה ולחוץ. תנועת הפת"ח שבראשה עומד אבו מאזן לקחה אחריות על הפיגוע, כך לפחות על פי הדיווח ב"אל-מיאדין".

בתוך כך, כוחות הביטחון עצרו את המופתי של ירושלים מוחמד חוסיין. חוסיין חשוד כי ניסה להיכנס להר הבית חרף האיסור שהטילה המשטרה והתסיס את דעת הקהל נגד כוחות הביטחון. כמו כן, התקשורת הפלסטינית מדווחת על כך שכוחות הבטחון עצרו מוקדם יותר מספר שומרים מתנדבים של הווקף. תפילות יום השישי נערכו היום מחוץ למסגד.

תפילות יום השישי ברחוב צלאח א-דין. צילום: כלי תקשורת ערביים
תפילות יום השישי ברחוב צלאח א-דין. צילום: כלי תקשורת ערביים

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס אף הוא לאירועים ומסר כי "מי שהופך מקום קדוש לזירת פיגוע טרור, מבצע מעשה נתעב שמטרתו להצית אש בין בני הדתות השונות, ולערער את היציבות במדינת ישראל ובאיזור כולו. מדינת ישראל תמשיך להילחם בנחישות, בעוצמה ובלי פשרות במחבלים, בשולחיהם, ובמי שמסית אותם.

"אני מחזק את ידיהם של חיילי צה"ל, שוטרי משטרת ישראל ושאר אנשי כוחות הביטחון במאבקם היומיומי האמיץ בטרור. אני משתתף באבלן הכבד של משפחותיהם של האיל סתאוי וכמיל שנאן זכרם לברכה, השוטרים שנרצחו בפיגוע הטרור הבוקר".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי