מציאת גופת הטייס הנעדר התקבלה היום (שלישי) בהתרגשות בישוב יקיר ובייחוד על ידי יהודה ואיילת שמאי שהעניקו לבנם יקיר ז"ל את שמו לזכרו של הטייס. "כששמעתי שנמצאה הגופה קיבלתי צמרמורת. לא קל להיות אב ואם שכולים לבן שאין לו קבר ישראל", מספר יהודה שמאי אביו של יקיר.

יקיר שמאי ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

 

יהודה בחר לקרוא לבנו יקיר על שמו של הטייס ואף הזמין את אביו להיות הסנדק של בנו. "הוא מאוד התרגש מהמחווה כל המשפחה הגיעה לברית והיינו בקשר במשך 25 שנה. הלכנו לבקר אותם 3 פעמים בשנה ביום הפטירה של בנם בתאריך ב' באייר, בראש השנה ובפורים. בשמחת תורה המשפחה הייתה מחלקת לילדי היישוב שקיות ממתקים", מספר שמאי.

כחצי שנה לאחר הקמת הישוב משפחת נווה פנתה לתושבים וביקשה שהיישוב יקרא על שמו ואף תרמה ספריה לזכרו. לאורך שנים בני הזוג שמאי ותושבי יקיר היו בקשר חם והדוק עם משפחת נווה. שמאי מספר כי לאחר מות האב הוא היה בקשר עם האם השכולה וביקר אותה בבית האבות עד שנפטרה.

סרן יקיר נווה לייפר ז"ל. צילום: דובר צה"ל

 

לפני 9 שנים פקד אסון כבד גם את משפחת שמאי. הבן יקיר שנקרא על שם סגן יקיר נווה נהרג במהלך טיול בסלובניה בעקבות מפולת שלגים אליה נקלע. שבועיים לקח עד שאיתרו את הגופה והוא נקבר בבית העלמין בקדומים.
היום פנו תושבי הישוב יקיר למשפחתו של הטייס בבקשה לכבד את זכרו ולקבור אתו בבית העלמין בישוב הקרוי על שמו.

המשפחה הודתה על המחווה המרגשת, אולם סגן יאיר נווה יקבר בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות