(45), חבר כיתת הכוננות של הוא הנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון. במערכת הפוליטית ספדו לו.

"בשם כל אזרחי ישראל", מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אני שולח תנחומים למשפחתו של ארי פולד ז"ל שנרצח היום בפיגוע בצומת . בכוחותיו האחרונים ארי נלחם בגבורה במחבל ומנע אסון כבד יותר. הוא היה אב נפלא לארבעה ילדים, שנאבק על האמת לטובת ההסברה הישראלית. יהי זכרו ברוך".

ארי פולד הי"ד

 

גם שגריר ארה"ב בישראל, דייוויד פרידמן, הביע צער על הירצחו של פולד: "אמריקה מתאבלת על אחד מאזרחיה שנרצח באכזריות על ידי טרוריסט פלסטיני, הוא היה פטריוט ישראלי ואמריקני וייצג את הטוב שבשתי המדינות"

ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי הביע צער על מותו ומסר כי פולד, אב לארבעה חבר כיתת הכוננות, היה איש טוב שהותקף על ידי מחבל ונפטר מפצעיו בבית החולים. "צוותים מקצועיים של המועצה מלווים את בני המשפחה", נמסר.

שר החינוך נפתלי בנט מסר: "ארי פולד גיבור ישראל. במותו הציל חיים. ארי פולד ז"ל שנרצח היום בפיגוע הדקירה בגוש עציון לא עצר עד שנטרל את המחבל. עם דקירה בגב הוא רץ, שלף אקדח וירה לפני שהתמוטט, העיקר שהמחבל לא ימשיך לפגוע באחרים. עם ישראל מצדיע למשפחת פולד ומחבק אותה. יהי זכרו ברוך".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, מדליק נרות לזכרו של פולד הי"ד בזירת הפיגוע. צילום: טל מאיר

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לפיגוע ומסרה: "ביום קשה זה, לבי עם משפחת פולד על הרצח המתועב של ארי, גיבור ישראל, שנלחם למענה בעולם בהסברה, ונלחם במחבל כדי שלא יפגע באחרים. יהי זכרו ברוך".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) סיפר על היכרותו עם פולד: "ארי הי"ד היה חבר ותותח על בפני עצמו, אחד מלוחמי ההסברה הגדולים ביותר של מדינת ישראל התקשורת הזרה. והוא גם אח של איתן השותף התותח שלי לעשיה בכנסת. מעבר לכעס ולתסכול הכללי עצוב לי מאוד גם ברמה האישית. "הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו".

נרות לזכרו של פולד הי"ד בזירת הפיגוע. צילום: טל מאיר

 

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין מסר: "עם ישראל כולו כואב את הרצח המזעזע של ארי פולד הבוקר בגוש עציון. ארי גילה גבורה אדירה, רדף אחרי המחבל הנתעב אך לצערנו כוחו לא עמד לו. אני מחבק את בני המשפחה, תכלה שנה וקללותיה".

מי שעוד הכיר את פולד הוא איש השמאל יריב אופנהיימר שספד לו: "אני בהלם מוחלט, עצוב ומזועזע, גם ברמה האישית. את ארי היכרתי בתוכנית הטלויזיה Israeli Frenemies שהגשנו יחד בערוץ ILTV. אידיאולוג אמיתי, מאמין בדרכו. עצוב לי כל כך עליו ועל משפחתו. יהי זכרו ברוך".

ארי פולד הי"ד

ליאור שורקה, חברו של הנרצח, סיפר עליו לסוכנות הידיעות TPS: "ארי, כשמו כן הוא. עסק רבות בהסברה ובהגנה על שמה הטוב של מדינת ישראל, ברשת ובפני אזרחי אומות העולם. ארי עמד להשיק בימים אלו, אתר הסברה חדשה בשפה האנגלית, היה חבר טוב וידעת שיעמוד לצידך ויגן עליך בכל מצב. מחבל שפל שהגיע מאחוריו, ובצורה פחדנית דקר אותו. ארי היה אחד מלוחמי כיתת הכוננות באפרת, לא ציפינו מארי לפחות. גם לאחר שנפגע, ארי חתר למגע רדף אחרי המחבל כאשר הוא שותת דם, והצליח להגיב ולירות לעבר המחבל".

עוד הוסיף שורקה בדבריו לסוכנות TPS: "אנחנו בטוחים שמותו לא יהיה לשווא, והפעילות שלו תגדל ותלך ותתעצם, אנחנו מצפים מהממשלה, להרוס את ביתו של המחבל בצורה מיידית ולגרש את משפחתו לרצועת עזה בהקדם".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.