במגמת הרובוטיקה שבתיכון ‘דרכא זינמן’ שבדימונה התלמידים, שבמשך השנה מפתחים רעיונות יצירתיים בשביל עזרה לקהילה, החליטו שגם הקורונה לא תעצור אותם ולאחר שראו שיש מחסור במסכות יצאו בפרויקט חדש ונועז – ייצור והדפסת מסכות פנים במדפסת תלת מימד.

מייד עם סגירת התיכון הם ביקשו מהצוות לקבל את המדפסות תלת-מימד כדי להדפיס את המוצר המבוקש כל כך לאחרונה ולאחר שקיבלו רשות והמדפסות הועברו לביתה של מנטורית הקבוצה – הם החלו בפעילות.

מדפסות הקסם. התמונה באדיבות קבוצת הרובוטיקה של ארגון FIRST “רובואקטיב”

התלמידים החלו לייצר כמות קטנה של מסכות והחלו בחלוקתם, תחילה תרמו לעובדים במקומות החיוניים – סופרים ועובדי בנק ובהמשך לקופות חולים ולבתי אבות בדימונה ומחוצה לה.

קפטן הקבוצה רואי לדאני, מספר: “חילקנו 49 מסכות לקופ”ח בדימונה, בנק בינלאומי באשדוד, בנק מרכנתיל בדימונה ולסופר שכונתי בדימונה. בנוסף, אנחנו עובדים על הדפסת 100 מסכות לבית חולים גריאטרי בפרדס חנה”.

רופא בקופ”ח בדימונה לובש את אחת המסכות שנתרמו לקופה. התמונה באדיבות “רובואקטיב”

כמו כן, אחת מבוגרות הקבוצה שיתפה את היוזמה בפייסבוק ומהר מאד קיבלה בקשה לשליחת 55 מסכות לבית אבות בירושלים, והתלמידים כרגע עובדים ללא הרף על מנת לספק את כמות המסכות הנדרשת.

“אנחנו ממשיכים לייצר ללא הפסקה עוד ועוד מסכות, ולאחר שפירסמנו פוסט הקורא לאנשים לפנות אלינו לקבלת עזרה אנו מקבלים הרבה תגובות והביקוש ממשיך לעלות. הכל כמובן בתרומה”, אומר רואי.

“אנו גם עובדים על פיתוח רעיונות יצירתיים וחדשניים למסכות שיקלו על הלובשים וישפרו את הנוחות. בגדול, מסביר רואי, המטרה שלנו היא להוכיח שאפשר להפוך את העולם לטוב יותר באמצעות טכנולוגיה, אפילו מהבית!”

יפי הלוי

יפי הלוי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.