22:18 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בכירים בליכוד: פיטורי כ"ץ שוב ירדו מהפרק

בכירים בליכוד: פיטורי כ"ץ שוב ירדו מהפרק

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "עבודות שצריכות להיות בשבת - יתבצעו, וכשלא צריך - לא יתבצעו"

שרים בכירים בליכוד טוענים שראש הממשלה בנימין נתניהו לא צפוי לפטר את השר ישראל כץ מתפקידו כשר התחבורה למרות העימות האחרון בין השניים. לדברי השרים הבכירים, החלק הקשה במשבר נמצא כבר מאחורינו

"המשבר הזה כולו מיותר, לא היה צורך להגיע למצב הזה. יש במדינת ישראל סטטוס קוו מזה שנים רבות, אנחנו מכבדים אותו. כשצריך לבצע עבודות בשבת – הן מתבצעות, כפי שהיה בשבת שעברה בנתיבי איילון. כשלא צריך עבודות בשבת – הן לא יתבצעו. זה הכלל שהנחה אותנו, זה הכלל שימשיך להנחות אותנו". כך אמר הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

 מתוך 'זה היום'

"מאז יום שישי אנו עוסקים בצמצום העומסים שנוצרו אמש והיום בשל העבודות ברכבת ישראל. אני רוצה להודות לך, שר הביטחון, אני שוחחתי איתך ואתה נרתמת מיד – הנחיתי את מערכת הביטחון לסייע בהסעות חיילים. משרד התחבורה מפעיל מערך אוטובוסים מתוגבר כדי להקל על תנועת הנוסעים.

"בשבע השנים האחרונות הממשלה השקיעה קרוב ל-30 מיליארד שקל בהרחבה מסיבית של כבישים, של מסילות ברזל, וכמובן גם של בניית מחלפים, מנהרות וכדומה. הצלחנו לבצע כל זאת בלי משברים מיותרים. כשלא רוצים משבר, ניתן להימנע ממנו. אני מצפה בעניין הזה לשיתוף פעולה מלא מצד כל השרים. שרים מתמנים כדי למנוע משברים ולפתור בעיות, לא לייצר אותן".

על אף המתח הגלוי בין ראש הממשלה ושר התחבורה, השניים התיישבו זה לצד זה בישיבת הממשלה.

בסוף השבוע משבר הרכבת החריף את המשבר ביחסים בין ראש הממשלה לשר התחבורה. לאחר שכץ עקץ את ראש הממשלה בראיון לתכנית "אנשים" בערוץ 2, גורמים בלשכת רה"מ האשימו את שר התחבורה  "במשבר יזום ומיותר". לדבריהם, ניסה כץ לסכסך בין ראש הממשלה לציבור החרדי. עוד נאמר כי ראש הממשלה "רותח על ההתנהלות של כ"ץ שמעצימה את המשבר". עתידו הפוליטי של כץ לוטה בערפל.

לדבריהם, "מלכתחילה לא היה כל צורך ליזום עבודות בשבת. ניתן היה לבצע את העבודות במועדים אחרים שלא היו פוגעים לא בציבור החרדי לא בנוסעים ולא בחיילים. למשל, ניתן היה לשלב את העבודות בהשבתת הרכבת לשמונה ימים שתתקיים בשבועות הקרובים באישור משרד התחבורה".

"ישראל כ"ץ מחזיק את ציבור הנוסעים והחיילים כבני ערובה במשבר המיותר והמלאכותי שיזם, לאחר שנכשל ניסיונו להשתלט על מוסדות הליכוד", טענו הגורמים.

בראיון לחדשות 2 תקף אמש את כ"ץ ראש הסגל של ראש הממשלה: "שר התחבורה יצר ויזם משבר כדי לפגוע ברה"מ על גבם של הנוסעים", אמר. "הוא ניסה לעשות פוטש בליכוד".

מלשכת נתניהו נמסר: "ראש הממשלה מזועזע מהפגיעה הצינית של השר כץ בנוסעים ובחיילים, ועושה הכל כדי למזער למינימום את הפגיעה בציבורים הללו ביממה הקרובה. על כן סיכם ראש הממשלה עם שר הביטחון להעמיד אוטובוסים לרשות החיילים ביממה הקרובה, וכן מנחה ראש הממשלה את משרד התחבורה לתגבר את קווי התחבורה הציבורית בין תל אביב לחיפה באוטובוסים נוספים".

אמש אמר רה"מ לסיעות החרדיות כי לא יתבצעו עבודות בשבת ומלשכתו יצאה הודעה כי השר כץ "מכוון להביא למשבר מיותר עם החרדים כדי לערער את יציבות הממשלה". עד כה לא נתקבלה תגובתו של כץ להודעות נתניהו.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"