היה זה בסוף שנת 2015. וואן בצבע שחור עצר על כביש החוף. ממנו ירד אדם בעל מבטא בריטי כבד. האמת היא שלא הכרתי אותו. חברי, שישב איתי על קפה בצד הדרך, שאל אותי: ״אתה מכיר את האיש הזה״? עניתי: ״לא, מי זה״? ״כדאי לך להכיר – הוא עוד יהיה ראש ממשלת בריטניה״, הוא השיב.

חברי, רוני, פנה לג׳ונסון ומשם גלגלנו שיחה קצרה ומעניינת. ג׳ונסון, סיפר שהוא נמצא בארץ באופן פרטי כי ״אני אוהב לטייל בישראל. באתי לטייל קצת באזור הצפון״.

לשאלתי, מה אתה מוצא כאן אצלנו, סיפר ג׳ונסון: ״אני פוליטיקאי ואני אוהב להגיע לטייל בישראל באופן פרטי ולא שילוו אותי. אני מאוד אוהב את ישראל, מכיר אותה היטב, מטייל בה. אוהב את התושבים ואת המדיניות הישראלית״.

ג׳ונסון, מכיר אותנו היטב. בשנות ה-80 הוא התנדב בקיבוץ בית הנשיא בצפון. כמה ראשי ממשלה בעולם אתם מכירים בתור כאלה שעשו התנדבות בקיבוץ בארץ? נכון – רק ג׳ונסון.

ג׳ונסון, אוהד ישראל אמיתי והתקדם במהירות שיא לתפקיד ראש הממשלה, תוך שהוא ממשיך לשמור על האג׳נדה הברורה שלו ולא חושש לומר אותה בקול רם. ג׳ונסון נמצא בקשר טוב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם עם נשיא ארה״ב דונלד טראמפ. דומה שלא יכולנו לקבל חבר טוב יותר בבריטניה. בהצלחה!
בועז גולן

בועז גולן