19:29 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > כשאברהם פריד שר בדואט עם פצוע "צוק איתן"

כשאברהם פריד שר בדואט עם פצוע "צוק איתן"

הדסה אינטרנשיונל קיימה ערב גאלה לצורך הקמת מרכז שיקום לנכי צה"ל ולנפגעי טרור

"הדסה אינטרנשיונל" קיימה השבוע ערב גאלה מיוחד שכל הכנסותיו קודש להקמת מרכז שיקום לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה.

באירוע שהיה מיועד לציבור הדתי לאומי, השתתף בין היתר הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שריגש את הקהל, כאשר סיפר כיצד לפני שמונה שנים, בתו שרק נולדה, נדבקה בחיידק טורף. לדברי הרב, אבחון מהיר, וטיפול מסור של רופאי וצוות "הדסה", הציל את חייה של בתו.

שר הבינוי והשיכון, ח"כ יואב גלנט, שנשא אף הוא דברים באירוע, סיפר על הצורך בהקמת מרכז שיקום לחיילים פצועים, לאור ניסיונו כלוחם וכמפקד, במשך עשרות שנים. יצוין כי בקהל נכחו אנשי ציבור רבים, ובהם מוטי גנץ, שלמה פישמן, מנכ״ל אפריקה ישראל  אברהם נובוגרוצקי, יזם הנדל״ן יקי רייסנר, ישי פרנקל-סגן נשיא עולמי באינטל ועוד.

_dsc9864
גדול הזמר החסידי אברהם פריד והזמר ישי לפידות, מתוך המופע. צילום: יח"צ

את האירוע יזמה "הדסה אינטרנשיונל ישראל", וראש חבר הנאמנים בארגון, דליה איציק, סיפרה כיצד החינוך הדתי לו זכתה, מקנה ערכים של נתינה. מנכ"ל הדסה אינטרנשיונל, מאיר מרק, הודה למשתתפים וציין כי הארגון מסייע באמצעות תמיכה כספית בטיפול הרפואי, בהוראה הקלינית וכן במחקר המתבצע במרכז הרפואי-אוניברסיטאי הדסה שבירושלים.

בתום הנאומים נערכה הופעה מלאה של אברהם פריד, שאירח למספר שירים את ישי ריבו. בין היתר, השניים ביצעו דואט מרגש של הניגון החב"די "צמאה לך נפשי", כאשר פריד ביצע את החלק שלו, במנגינה המקורית ואילו ריבו העניק זווית חדשה, מרעננת, ומלאה סלסולים, לניגון העתיק.

פסגת הערב היה דואט מרגש שביצע אברהם פריד יחד עם חיים לב טוב, לוחם צה"ל שנפצע במהלך "צוק איתן". במהלך הליך השיקום הארוך לו זכה לב טוב, בבית החולים הדסה, התברר לצוות כי החלום שלו הוא לשיר. הצוות דאג לעדכן את פריד, והלה הסכים בשמחה לבצע עם לב טוב את "עלה קטן שלי", אחד השירים המוכרים והאהובים של הזמר החסידי הוותיק. לקינוח פריד ולב טוב ביצעו גם את השיר "ילד של אבא", אותו כתב מוקי, והקהל השיב לשניים במחיאות כפיים ממושכות.

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הרמבם - פרק 304

הרמב"ם היומי – מניין המצוות, מצוות לא עשה, פרק ה'

מהו ספר משנה תורה לרמב"ם ומדוע נקרא כך? נתי רביץ מסביר