, המטפלת שנאשמת בהתעללות בילדים בפעוטון בראש העין, שוחררה הבוקר (ראשון) מכלא נווה תרצה למעצר בית. זאת לאחר שביום חמישי בית המשפט העליון אישר את הערעור שהגישה נגד ההחלטה לעצור אותה עד תום ההליכים המשפטיים, והורה על שחרורה למעצר בית בתנאים מגבילים.

מעודה הייתה אמורה לשהות במעצר בית בביתה בירושלים. עם זאת, לאחר שהדבר נודע, מאות הורים הגיעו ביום חמישי בערב לבית המשפחה והפגינו נגדם. כתוצאה מכך, המשפחה הודיעה כי ביטלה את עניין הערבות עליה.

בהחלטת השופט על שחרורה צוין כי "מכתב האישום אכן עולה תמונה קשה של התעללות בילדי הגן. עם זאת, המעצר אינו מקדמה על חשבון העונש וחומרת העבירות אינה מהווה על פי החוק עילה למעצר עד תום ההליכים". עוד נכתב בהחלטה כי "מאחר שהמסוכנות הנשקפת מהעוררת מוגבלת לנסיבות הייחודיות של טיפול בילדים, הוחלט כי ניתן להפחיתה באמצעות מעצר בית בתנאים מגבילים".

כזכור, מעצרה של כרמל מעודה, שמואשמת ב-18 מקרים של התעללות בתינוקות ופעוטות, הוארך בחודש שעבר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה. עשרות הורים שילדיהם נפגעו על ידי מעודה הגיעו לדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בלוד.

בעקבות שחרורה של הגננת המתעללת כרמל מעודה למעצר בית, ההורים ימשיכו גם היום בהפגנות. מעודה תשוחרר ככל הנראה לכתובת בנתניה, שם תתקיים ההפגנה בשעה 19:30

לאחר שבסוף השבוע, המשפחה שהיתה אמורה לספק חלופת מעצר למעודה חזרה בה, היא נשארה במעצר בנווה תרצה, אולם הבוקר ההורים קיבלו את ההודעה כי היא תשוחרר לחלופת מעצר אחרת שהושגה בסופשבוע. ההורים גילו שוב את הכתובת המדוברת והיום תתקיים הפגנה בנתניה מול ביתו של הערב למעודה.

ניקול דניאל חגבי: "הבוקר התעוררנו שוב לידיעה על שחרורה הצפוי והמידי של כרמל מעודה למעצר בית. הצלחנו בחמישי לגרום למשפחה להבין את המשמעות של חלופת מעצר והם חזרו בהם וכך נעשה גם הערב עם האיש שהסכים לחתום לה ולשמש לה מפקח ולפתוח את ביתו בפני הגננת המתעללת מהפרשיות החמורות שהיו במדינת ישראל. אנחנו יודעים כי שחרור למעצר בית לא בא על חשבון עונש מאסר ועדיין, היא לא צריכה להיות חופשיה בשום צורה, בטח ובטח לא לחגוג את ראש השנה וחודש הסליחות בחיק משפחתה. אנחנו גם היום בשעה 19:30 נפגין בנתניה ונגיע לכל אחד ואחת שחושבים "לארח" את כרמל בביתה".
יוסי חברה: "אמרתי פעם אחת ואני אגיד זאת שוב, אנחנו נגיע לכל מי שחושב לשמש ערב לכרמל מעודה. אנחנו לא נשתוק, יש לנו את כל הזמן שבעולם ואת כל האמצעיים החוקיים שעומדים לרשותנו. כרמל מעודה צריכה להישאר מאחורי סורג ובריח ולעשות את החגים ביחד עם האסירות בנווה תרצה ולא עם המשפחה. גם היום בשעה 19:30 יגיעו מאות הורים לכתובת שנספק להם בנתניה".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.