כצפוי, אלישע לוי סיים את תפקידו כמאמן הנבחרת הלאומית ולא יוחתם לקדנציה שנייה. עופר עיני, יו״ר ההתאחדות, קיבל את ההחלטה הסופית לגבי הפרידה מאלישע לוי אחרי ההפסד הביתי למקדוניה. מבחינת עיני לא היה שום סיכוי לשנות את ההחלטה גם אם ישראל היתה מנצחת את ספרד. היום נפגשו עיני ולוי ובפגישה שמע המאמן את ההחלטה באופן רשמי. נציין כי אחרי ההפסד לספרד בגיחון, עיני הודיע כי לוי ימשיך קדנציה נוספת, אולם האירועים בנבחרת והתוצאות שינו את דעתו.

עיני אמר אחרי הפגישה: "אלישע לוי היה ונשאר מאמן מצוין, ואני מודה לו על העבודה המשותפת, על ההשקעה הרבה ועל התרומה לנבחרת ישראל. בצד ניצחונות יפים במהלך קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 ולא מעט רגעים טובים, היו גם דברים פחות מוצלחים. אלישע, בכך אין לאיש ספק, עשה כל שלאל ידו כדי להביא להצלחת הנבחרת. החובה שלנו היא לקיים בחינה אמיתית ומעמיקה לגבי הנבחרת הבוגרת ולאפשר למאמן הבא את התנאים הטובים והנכונים ביותר להצלחה".

אלישע לוי. צילום: משה בוקר
אלישע לוי. צילום: משה בוקר

אלישע לוי אמר: "היתה לי זכות גדולה לאמן את נבחרת ישראל ונהניתי משיתוף פעולה מלא מצד יו"ר ההתאחדות עופר עיני וכל גורם אחר בהתאחדות לכדורגל. אין בי חרטה ולו הקטנה ביותר על ההחלטה לקבל עלי את התפקיד התובעני, המחייב והיוקרתי ביותר בכדורגל הישראלי. עשיתי הכל כדי שהנבחרת תצליח ולעולם אשאר אוהד גדול שלה. היו לי ולצוות שעבד עמי רגעים נפלאים, בצד רגעים פחות מוצלחים, ואני רוצה להודות לכל אחד מהם, כמו גם לאוהדי ולאוהדות שידעו בלא מעט הזדמנויות להזכיר לנו עד כמה הם אוהבים ומחויבים לנבחרת של כולנו. חשוב לי להודות לכל מי שעושה למען הנבחרת לילות כימים, אנשים שעבורם הנבחרת היא הדבר החשוב ביותר. אני מאחל הצלחה למי שיוביל את הנבחרת בקמפיין הבא ומתחייב לתמוך בה ללא סייג".

 

 

 

 

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20