שר התחבורה נסע השבוע לווישנגטון ונפגש עם בכירים מארה”ב. לפי הפרסום ב”הארץ”, כץ ביקש מהסנאטורים להכיר בריבונות ישראל על שטחי רמת הגולן בצפון.

אופטימי. השר ישראל כץ. צילום: פלאש90
אופטימי. השר ישראל כץ. צילום: פלאש90
בקשתו של כץ נאמרה על רקע מלחמת האזרחים בסוריה. במקביל, כץ אמר כי צריך למנוע התיישבות של ארגוני טרור איראנים במזרח התיכון. כמו כן, כץ נפגש עם ריצ’ארד בר, ראש ועדת המודיעין של הסנאט מטעם המפלגה הרפובליקנית, עם נציג המפלגה הדמוקרטית ועם ג’ייסון גרינבלט, היועץ הבכיר של הנשיא טראמפ לענייני המזרח התיכון.
כץ אמר בפגישות כי “יש להטיל סנקציות משתקות על חיזבאללה על מנת להחליש את הארגון. כך נוכל למנוע מצב שבו בתגובה לירי של הארגון על אזרחים ותשתיות לאומיות בישראל, לא תהיה לישראל ברירה אלא להגיב בעוצמה רבה נגד מדינת לבנון”.
יוזמה יומרנית או תסריט ריאלי? רכבת מישראל לסעודיה. “לפני כולם”, ימים א’-ה’ ב-19:15
בנוסף, כץ שוחח עם הבכירים בארה”ב בנוגע לפרויקט הרכבת מישראל לסעודיה. כזכור, לפני כ-3 שבועות כץ טען כי ניתן לבנות מסילת רכבת שתחבר את מדינת ישראל לסעודיה, לכפרים הערבים ברשות הפלסטינית ולמפרץ הפרסי. כץ אמר בתחילת חודש אפריל כי “מסילות לשלום כלכלי אזורי וחיבור הערבים במזרח יסתייע באמצעות רשת רכבות ישראל שתורחב ותחובר דרך ירדן לרשת המסילות הערביות במרחב מהירדן עד למפרץ הפרסי”.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.